Bazen öyle kırılma anları vardır ki; fark edilmeyeni fark etmek ve dönüştürmek içindir…
2 Derece Terazi Burcunda, 26 Eylül 00:54’te bir yeniay gerçekleşecek. Yeniyaylar yeni başlangıçlar demektir, tohum atmak demektir. 
Bu yeniay ise bambaşka…
Daha önce farketmediklerimizin farkına varacak, görmediğimiz şeyleri hayatımızda yeniden sorgulayacağız. 
İlişkilerimizi gözden geçireceğiz; gerçekten bu ilişkinin neresindeyim? Hayat yolculuğunda neleri erteledim, nelerden fedakarlık ettim? Hep birşeyler devam etsin diye susarak ve kendimi erteleyerek mi düzeni sürdürmeye çalıştım? 
İlişkilerde nasıl yol aldık? Nasıl ilerledik? Hayal kırıklıklarımız nelerdi? 
İçinde olup, aslında olmak istemediğimiz ilişkileri sorgulayacağız.  Bize dayatılanları sorgulayacağız. 
Ruhun nereye gitmek istiyor? Hayatının kontrolü sende mi? Bu yolda paçana takılanlar sistem gereği doğru bildiklerin ama senin için aslında yanlış olanlar olmasın? 
İşini, evliliğini, kısaca hayatını topyekün sorgulayacaksın.
Sonra artık sen eski sen olmayacaksın!
Cesur olduğun kadar mutlusun,
Mutlu olduğun kadar özünde SEN’sin unutma! 
Şimdi daha fazla sen olabilmek için, kendine karşı daha adil olabilmeye hazır mısın? 

YÜKSELEN KOÇ: Evliliğin, ilişkilerin, ortaklı işlerin, kendi gitmek istediğin yönü sorgulayacaksın. Partnerinle arandaki dengeleri yeniden gözden geçireceksin. 

YÜKSELEN BOĞA: Çalışma hayatın, sağlığın önemli olacak. Artık birşeyleri de kendin için yapma zamanın gelmiş olabilir. Çok mu çalıştın? Karşılığında ne aldın? Bundan sonra günlük hayat nasıl gidecek? Sağlığını düşünmenin zamanı geldi. 

YÜKSELEN İKİZLER: Çocuklarınıza vakit ayırırken nelerden fedakarlık ettiniz? Aşk hayatınızda yaşadığınız hayal kırıklığı neden olabilir? Son zamanlarda eğleneceğim derken nelere, kimlere eyvallah dediniz? Sorgulama dengeleme zamanı!

YÜKSELEN YENGEÇ: Aile herşeyden önemlidir, evet. Kendi yolunuzda giderken ihmal etmemek adına ruhunuzdan kopan şey neydi? İşiniz, kariyeriniz ve aileniz arasındaki dengesizlikte sırtınıza yük gelen şeylerden kurtulma zamanı gelmedi mi? Hadi biraz şifalanma ve kendi hakettiğiniz değeri bulma zamanı! 

YÜKSELEN ASLAN: Kardeşlerinizle, yakın çevrenizle ilişkilerinizde gözden kaçırdıklarını neler oldu? Siz bir Aslan iken iletişim adına çok mu efor harcadınız? Her anlamda alma- verme dengesini sorgulama zamanı. Ticari işlerde bonkör davranmak her zaman iyi değildir!

YÜKSELEN BAŞAK: İnsanlara faydalı olmak çok güzel ama hayatta herşey mükemmel olmuyor. Maddi fedakarlıklarınıza artık dur deme zamanı geldi. Kendi özdeğerinizin farkına varın. Maddi konularda yeni bir düzene girmeniz gerektiğinin farkına varacaksınız. 

YÜKSELEN TERAZİ: Hayatınızı baştan ele alma zamanı geldi. Hayatı haketme haketmeme tabanında düşünmekten vazgeçin! Gerçekten siz ne istiyorsunuz? Yürekten istediğiniz şey aslında doğuştan hakettiğiniz mutlu yaşama hakkıdır! Bu yeniayda teraziler yeniden doğuyor…

YÜKSELEN AKREP: En son ne zaman kendinizle başbaşa kalıp iç sesinizi dinlediniz? Sezgilerinize güvenerek hareket etmeyi unutmuş olabilir misiniz? İç sesinizi ve sezgilerinizi dinlemek için bu yeniay bir başlangıç olsun! Ve o başlangıç mutluluk için size doğru yolu göstersin. 

YÜKSELEN YAY: Hayatınızda ne kadar çok insan varsa o kadar ipin ucu kaçmış olabilir mi? Aslında mutsuz olduğunuz hiçbir yerde durmak zorunda değilsiniz. Bulunduğunuz ortamlardaki hayal kırıklıkları fedakarlıklardan yanlış beklentilerden kaynaklanıyor olabilir. Yeniden birşeyleri dengeleme zamanı

YÜKSELEN OĞLAK: Hayat hep iş midir? Sosyal sorumluluklar mıdır? Ev ve iş arasında  fedakarlıklarınız denge kurma çabalarınızda kendinizi be ne istediğinizi ne kadar sorguladınız? Artık istediğiniz yolda yürümek için cesaret zamanı! 

YÜKSELEN KOVA: Siz özgür kovalar, özgürlüğünüz uğruna yaptığınız fedakarlıkları gözden geçireceksiniz. Keşfetme duygusunu bir yere kadar bastırabilirsiniz. Artık yakın çevreniz mi? Yoksa yüksek hedefleriniz mi önemli? Belki uzaklara taşınır ya da yeni bir eğitime başlarsınız. 

YÜKSELEN BALIK: Başkalarına yaptığınız maddi fedakarlıklar konusundaki dengenin ve ipin ucu iyice kaçmış durumda. Alma verme dengesinde hayal kırıklıkları artık sizi maddi ilişkilerinizde yeni bir karar almaya zorlayacak. Yatırımlarınızı ve başkalarının sizden esirgediklerini gözden geçireceksiniz.