Kasım ayı ile birlikte çiftçilerin destek ödemeleri hakkındaki araştırmaları arttı. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yapılan destek ödemeleri için yapılan açıklamalar dikkatle takip edilirken Bakan Yumaklı, yeni detayları paylaştı. Kasım ayı boyunca 3 tarımsal destek ödemesi çiftçilerin hesabına yatırılırken, ödemeler hakkındaki açıklamalar da bakanlığın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılmaktadır. Belirli bir takvim doğrultusunda yapılan tarımsal destek ödemeleri için yeni açıklamalarda bakanlığın sayfası üzerinden duyurulacak. İşte çiftçi destek ödemeleri hakkındaki tüm detaylar…

sdf_Han_ çiftçisinin_ aspir_ hasadı_ sevinci_

Destek ödemeleri açıklandı

Kasım ayının sonuna doğru yaklaşırken Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan sosyal destek ödemeleri de hesaplara yatırılmaya devam ediyor. Bakan Yumaklı yenilebilir enerji projelerinde sunulan hibe destekleri hakkında bilgilendirmede bulunurken yaklaşık 2,8 milyar TL hibeyi desteğinin sağlandığı ifade etti.

Tarım Orman Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan bilgilendirme metni şu şekildedir:

“Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun bugüne kadar kırsal alandaki 1191 yenilenebilir enerji projesine 2,4 milyar lira hibe desteği sağladığını, bu hibelerle kırsalda 4,5 milyar liralık yatırımın hayata geçirildiğini aktaran Yumaklı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından da 968 projeye 413 milyon destek sağlandığını söyledi”

sdf_buğday3

Ödemeler hakkında detaylı bilgi...

Kasım ayı içerisinde 3 farklı tarımsal destek ödemesi gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanlığı, yurdun dört bir yanında faaliyet gösteren çiftçilerin hesaplarına ödemelerine aktarmaya devam ediyor. Bakanlığın sosyal medya platformunu ve resmi internet sitesini takip ederek ödemeler hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi