Ev ve aracını satıp bunu almaya başladılar: Para kazanmak isteyen artık bunu yapıyor Ev ve aracını satıp bunu almaya başladılar: Para kazanmak isteyen artık bunu yapıyor

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, 2024 yılında asgari ücretin ne olacağına dair çarpıcı tahminlerde bulundu. Enflasyonun etkisiyle şekillenen bu tahmin, milyonlarca çalışan için merak konusu haline geldi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun dikkat çeken bir iddiada bulundu. Erdursun emekli maaşına ve asgari ücrete yeni yılda yapılacak zamla ilgili kötü bir senaryo çizdi.

Erdursun en düşük emekli ve asgari ücret alacak kişilerin sayısının 2024 yılı itibariyle artacağını söyledi. Vatandaşların en dip fiyatlarda birleşeceğini iddia eden Erdursun şunları söyledi:

1 Ocak 2024'de SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına ortalama %40 oranında enflasyon farkı verilecek. 7.500 TL'ye tamamlanan en düşük emekli aylığı da 10.000 TL'ye yükseltilecek gibi gözüküyor.

Çok çalışan, çok prim günü olanlar ile asgari ücretin üstünde çalışarak daha fazla sigorta primi ve vergi ödeyenler emekli aylıklarında dezavantajlı duruma düşecek!

Ocak ayında asgari ücrete ve emekli aylıklarına yapılacak zam sonrası asgari ücretli ve en düşük emekli aylığına tamamlanan aylığı alan kişilerin sayısı bir hayli artacak! En dipte birleşme olacak!

Geçtiğimiz haftalarda emekli maaş zammına ilişkin açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakan Vedat Işıkhan, "SSK, Bağ-Kur yüzde 38'e yakın, kamu görevlileri ve emeklilerimiz yüzde 50’ye yakın bir artış olacağını öngörebiliyoruz" demişti.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi