Eskişehir Valiliği'nden uyarı: Bu akşam başlıyor Eskişehir Valiliği'nden uyarı: Bu akşam başlıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Eskişehir’e gelerek partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Selim Yağcı, eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti MKYK Üyesi Ali Demirel, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, İl Başkanı Gürhan Albayrak ve parti teşkilatı katıldı. 

Toplantıda konuşan Yusuf Ziya Yılmaz, kentleri ziyaret ederek partililerle bir geldiklerini ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdiklerini aktararak, “Eskişehir’de verilen çaba ve gayreti takdirle takip ediyoruz” dedi.   

Sandıktan arzu ettikleri neticeyi alamadıklarını belirten Yılmaz, “Yerel seçimin sonuçlarından memnun değiliz. Milletimizin düşüncesini sandıktan okuyoruz. 

2002’den bu yana girdiğimiz her seçimin galibi olduk. Bu seçimde arzu ettiğimiz sonucu alamadık. Ülkemizin içerisinde bulunduğu iktisadi şartların sonuçları var. Seçim stratejisi ve seçim sosyolojisi açısından eksikliklerimiz ya da yapamadıklarımız oldu. Bunların hepsini hiç gocunmadan ve incinmeden bütün netliği ile ortaya koymamızın şuanda yapmamız gereken en önemli görev olduğunu düşünüyorum.  Teşkilat mensuplarımız bunu ortaya koyarken de birbirini incitmemeye, sorun ve problemleri kişisel değil resmin büyüğüne bakarak yapmalı. 6 Şubat depreminin yarattığı büyük travmanın, enflasyonla verilen mücadelenin ve ekonomideki düzenlemelerin vatandaşın satın alma gücü üzerindeki etkilerinin seçim sonucu üzerinde tesiri var. Bu tür durumlarda ne konuşacağımızı bırakın ne konuşmamız ve ne söylememiz gerektiğini daha özenle seçmemiz ve daha dikkatli olmamız gerekir. 

Teşkilat mensuplarımız sakın birbirlerinin eksiğinin, gediğinin çetelesini tutmasın. Eğer kişisel bir hataysa onu telafi ederiz. O sorun değil. Önümüzdeki süreçte daha siyasetimizin yapacağı çok işler var. Zaman çok çabuk geçiyor. 2024’ü takip eden süre içerisinde 2028, 2029 var. Biz aslında 2024 seçimlerine de, 2024’ten üç ay önce başlamış bir siyasi hareket değiliz. 2024 seçimlerinin hazırlığına 31 Mart 2019 seçimlerinin hemen ardından başlamıştık. Yine 2029’un hazırlığına bugün başladık. Teşkilat mensuplarımız çok değerli. Verdikleri mücadeleyi çok önemsiyorum. Moralinizi yüksek tutun, iletişim içerisinde olduğunuz bütün kardeşlerimizle sıcak kontak ve temasınızı eskisinden az olmamak üzere yükselterek devam edelim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak