Krediler değişti: 100 bin liralık ihtiyaç kredisi alan bu rakamı geri ödeyecek Krediler değişti: 100 bin liralık ihtiyaç kredisi alan bu rakamı geri ödeyecek

Artan otomobil fiyatlarıyla vatandaşlar hep en uygununu aramaya devam ediyor. Otomobil tutkunlrı sevindirecek haber ise geldi. Türkiye'deki en ucuz elektrikli araçlardan biri olan Leapmotor T03, Polonya'da üretilmeye başladı!

Geçen yıl 1,5 milyar avro değerinde yatırım yaparak Leapmotor'un %21'lik hissesini satın alan otomotiv devi #Stellantis, Çin merkezli şirketin Avrupa pazarına girişini hızlandırmaya hazırlanıyor.

ÜRETİM HAZİRAN SONUNA KADAR BAŞLAYACAK

Reuters'ın aktardığı habere göre, T03 modeli, Stellantis'in sahip olduğu Polonya tesislerinde haziran sonuna kadar üretime başlayacak. Bu tesislerde Fiat 500, 600, Jeep Avenger gibi popüler modeller de üretiliyor. Ancak, ilk aşamada yarı demonte (SKD) üretim yapılacağı için Türkiye'ye Çin'den değil, Avrupa menşeli olarak ithal edilmesi pek mümkün görünmüyor.

Stellantis, Leapmotor'un geniş kapsamlı Avrupa üretim operasyonunu ise İtalya'nın Turin kentindeki tesisinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Yıllık 150.000 araç üretim kapasitesi hedefleniyor.

Bu adım, hem Leapmotor'un Avrupa pazarındaki varlığını güçlendirmeyi hem de Stellantis'in elektrikli araç segmentindeki portföyünü genişletmeyi amaçlıyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi