Buğra Gökce fiyat artışlarına dikkat çekti: "Asgari ücretin tamamı kiranın yüzde 67'sini karşılıyor" Buğra Gökce fiyat artışlarına dikkat çekti: "Asgari ücretin tamamı kiranın yüzde 67'sini karşılıyor"

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde semt pazarında kuruyemiş satan Mustafa Kafalı, tüketicilere zam haberini verdi. Kuruyemiş fiyatlarının astronomik rakamlara ulaştığını ifade eden Kafalı, bir cevizin 4 lirayı aştığını söyledi. Zamların her geçen gün arttığını ifade eden Kafalı, "Maalesef bu seneki gibi astronomik bir fiyatlar yok. Geçen sene 60 liraya 70 liraya sattığımız ceviz bu sene 150- 170 lira. Şu ceviz 4 lira çekiyor. Bir ceviz 4 lira çekerse bu vatandaş nasıl alacak" açıklamalarında bulundu.

"Yıllardır bu Kadirli'nin bu semt pazarlarında kuruyemiş işi yapmaktayım. Maalesef bu seneki gibi astronomik bir fiyatlar yok. Geçen sene 60 liraya 70 liraya sattığımız ceviz bu sene 150- 170 lira. Şu ceviz 4 lira çekiyor. Bir ceviz 4 lira çekerse bu vatandaş nasıl alacak? Kayısının kilosu 250 TL toptan. Yani fiyat pahalılığı var. 24 gram geliyor bir ceviz. 170 lira kilosu 4 lira küsur yapıyor. Millette alım gücü yok. Allah yardım etsin. Vatandaş, pahalı seyrediyor yani. Geçen sene günlük 100 kilo ceviz satıyorduk şimdi 8-10 kilo satarsak şükrediyoruz."

Pazar alışverişine çıkan bir vatandaş ise, "Çok pahalı hemşehrim. 4 lira çekiyor, 5 lira çekiyor. Kendiler 80- 90 bin milletvekilleri aylık alıyor biz de hiç yok. Ne yapacağız biz? Alt tabakayı düşünsünler kardeşim biraz da. Alamıyorum, vazgeçtim" dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi