“AK Parti Tabanı Kabul Edecekse Saygı Duyarız” “AK Parti Tabanı Kabul Edecekse Saygı Duyarız”

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifasına ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nu çok sert bir dile eleştiren Ulucan, “Partisinden ilk istifa eden milletvekili değildir. Bu da son olmayacaktır. Asıl olan teşkilatlarımızdır. Bir moral bozukluğumuz yoktur” diye konuştu.

“SİYASİ PARTİLERDE ASİL OLAN TEŞKİLATTIR VE ÜYELERİMİZDİR”
Serdar Ulucan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Şu bir gerçektir ki siyasi partilerde asil olan teşkilattır ve üyelerimizdir. Tekrar ediyoruz ki kişilerin istifası tek taraflı alınan bir karardır. Ve bize düşen hayırlısı olsun demektir. Sayın Nebi Hatipoğlu’nun da siyasi etik gereği, kendisine oy veren 88 bin Eskişehirli hemşerimiz, kendisi ile birlikte çalışan partilerimiz, destek olan genel başkan yardımcılarımızla birlikte, yemin ettiği milletvekillerimiz ve ilçe başkanlarımızla helalleşmeli, eğer helallik alamıyorsa da   milletvekilliğinden istifa etmesi kendisi için en uygunu olacaktır. Çünkü İYİ Parti kaybolan demokrasi ve bozulan adalet düzenine karşı aziz Türk milletinin kurmuş olduğu bir siyasi partidir. Oyları helal oylardır.

“İYİ PARTİ İLK DEFA SIRTINDAN HANÇERLENMEMİŞ, SON DA OLMAYACAKTIR”
İYİ Parti 5 yıldızlı otellerin salonlarında kurulmamıştır. İYİ Parti milleti için taşıdığı umudu, ekmeğine katık edenler tarafından kurulmuştur. İYİ Parti bin bir zorluklar ve baskılarla mücadele ederek kurulmuş, Türk Milletinin tek umudu ve 3. Yolu haline gelmiştir. Kurulduğu günden bu yana türlü baskılar ve zorluklara göğüs gererek nice badireler atlatan İYİ Parti, bundan önce olduğu gibi vatan ve millet yolunda ilk günkü kararlığıyla ilerlemeye devam edecektir. İYİ Parti ilk defa sırtından hançerlenmemiş, son da olmayacaktır.

“BU KONU BİZİM İÇİN BUGÜN İTİBARİYLE KAPANMIŞTIR”
Önümüzde zorlu bir mahalli idareler yerel seçim süreci var. Bize düşen milletimizden aldığımız destek ve Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde tüm kadrolarımızla hür ve müstakil bir parti olarak seçimleri kazanmaktır. Gündemdeki konu bizim için bugün itibariyle kapanmıştır. Geçmişe takılmayacak, bütün gücümüzle Eskişehirli hemşerilerimizin hak ettiği İYİ belediyecilik anlayışla bütün güç ve kadrolarımızla seçimleri kazanmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Partisinden ilk istifa eden milletvekili değildir. Bu da son olmayacaktır. Asıl olan teşkilatlarımızdır. Bir moral bozukluğumuz yoktur. Faaliyet çalışmalarımız devam edecek. Partimiz olarak teşkilat çalışmalarına devam ediyoruz.” 

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi