Emine Edizgil: “Bu istifa bizi durduramayacak” Emine Edizgil: “Bu istifa bizi durduramayacak”

Nebi Hatipoğlu’nun adının AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak geçmesine ilişkin Melih Aydın, “AK Parti tabanı böyle bir durumu kabul edecekse biz buna saygı duyarız” dedi.
İYİ Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, Nebi Hatipoğlu’nun istifasına ilişkin konuştu. “Hatipoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmediği için mi istifa etti?” sorusunu yanıtlayan Aydın, “Kendisi seçilmiş milletvekilimiz olduğu için adının geçmesi gibi doğal bir şey yoktu. Son süreçlerde yaşanılanlar parti içinde, biz dışarıya yansıtmıyorduk ama konu buraya gelmiştir. Kendisi ile ilgili de genel merkez böyle bir karar vermeyeceğini açıkladığında da istifasına sebep olmuştur, olmamıştır kendi bileceği iştir. Bu konu bizim için kapanmıştır. Belediye başkan adaylıklarımız açıklanmıştır. Tepebaşı Belediye başkan adayımızın açıklanmamasını pazarlık konusu ile bağdaştırıyorlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. Sadece Eskişehir’de şu an adaylarını açıklamış tek partiyiz. İki aday açıklandı. Başka partilerde bir tane bile aday açıklanmış değil” diye konuştu.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Aydın, “Sayın vekil istifa etmiştir. Eğer ki ben bağımsız kalacağım aldığım oyların hakkını, Eskişehirlilerin hakkını Meclis’te bağımsız olarak savunacağım derse ben buna saygı duyarım fakat başka bir partiye geçecekse, milletvekili sıfatıyla geçmesini doğru bulmuyorum. Ben şahsi hakkımı kesinlikle helal etmiyorum. Bütün teşkilatlar kendisi için çok çalıştı. Üzerinde bir hak var” dedi.

“KARŞIMIZDA KİM OLDUĞUYLA İLGİLENMİYORUZ”
Hatipoğlu’nun adının AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak geçmesine ilişkin Aydın, “Bizim karşımızda rakip olduğuyla çok ilgilenmiyoruz. Kim rakip çıkarsa elbette ki o partinin en güçlü sayılan isimleri çıkacaktır. AK Parti tabanı böyle bir durumu kabul edecekse biz buna saygı duyacaksa başka bir şey yapmayız. Karşımızda kim olduğuyla ilgilenmiyoruz. Projelerimiz hazır. Kendimize güveniyoruz. Teşkilatlarımız hazır” ifadelerini kullandı.

“BU DURUM BİZİ DAHA DA KENETLEMİŞTİR”
İYİ Parti seçmeninin daha da kenetlendiğini söyleyen Aydın, “Siyasi partilerde küsenler, kırılanlar olabilir. Bu durum bizi daha da kenetlemiştir. Dünden itibaren destek mesajları alıyoruz. Bırakın oy kaymasını, bize küsen seçmenimiz, gönül vermiş vatandaşlarımız bile dünden itibaren yanımızdalar” diye konuştu.

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi