Düşen helikopterdeki 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor Düşen helikopterdeki 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor
 

Dün ve bugün Bolu, İzmir, Antalya, Kastamonu ve Adana şehirlerinde orman yangını çıktı. Çıkan yangınlar hakkında özet bilgiler şöyle: 

  • Bolu-Ankara sınırında, Gerede ilçesi ile Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi arasında  16 Eylül'de başlayan orman yangını bugün ancak kontrol altına alınabildi.  
  • İzmir'in Menderes ilçesinde 16 Eylül'de ormanlık alanda çıkan yangın ise bugün öğleden sonra kontrol altına alındı. Yangına müdahale etmek için Tahtalı Barajı'ndan su almak isteyen helikopter baraja düşmüştü. Ekipler hala kayıp olan 3 kişiyi arıyor. 
  • Antalya'nın Alanya ilçesinde tarım arazilerinin olduğu bölgedeki çalılık alanda çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın, 1.5 dönümlük alana zarar verdi. Yangın gün içerisinde kontrol altına alındı. 
  • Kastamonu'da ise bugün, Araç ilçesine bağlı bir köyde yangın çıktı. 10 ev ve 3 ahır yanarak kullanılmaz hale geldi.  Yangının kontrol altına alındığı bilgisi verildi. 
  • Adana’nın Kozan ilçesinde gün içinde çıkan orman yangını, 6 helikopter, 2 yangın söndürme uçağı, 10 arazöz, 6 su tankı, 28 kara söndürme aracı ile yapılan müdahale ile kısa sürede kontrol altına alındı. Yangında 2 hektar kızılçam ormanı zarar gördü. 
Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi