Ekonomi dünyasında yankı uyandıran bir haber! Selçuk Geçer'in dolardaki belirli bir tarihi işaret ederek verdiği uyarı dikkat çekiyor.


REKOR KIRDI!

Dolar üzerindeki yükseliş devam ediyor. 2024 yılının ilk başlarında 30 TL barajını aşan dolar son günlerde 31 TL’yi de geçerek rekor kırıyor. Doların 31 TL’yi bulmasının ardından geleceği ise merak edilmeye başlandı.


MECBUR GELECEKLER!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar kurunun yükselişi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçer, dolara yatırım yapacak milyonlarca yatırımcıya seslendi. Geçer’in dolar analizi şu şekilde;

“30,90 civarında bir dolar kuru ve 33 32 civarında bir Euro kuru görüyoruz. Düz bir çizgi muhteşem bir baskı olduğunu bize gösteriyor. Türkiye’de bütün sorunu seçim olduğu için çok yüksek ihtimal serbest bırakılacak ondan sonra öyle ya da böyle gitmesi gereken yere gidecek. Gitmez ise yabancılar Türkiye'ye gelmez. Piyasa daha da sıkıntılı bir sürece girer.”


BURAYA KADAR GİDECEK!

Türkiye’nin kısa vadeli borcunun rekor bir seviyeye geldiğini aktaran Geçer, “226 milyar dolarlık bir ödememiz var. Finanse edemezsek ne olur? Döviz üzerindeki o potansiyel baskı artar ve bugün 30'da tutmaya çalıştığınız doların bir anda 60 liralara 70 liralara veya 80 liralara gittiğini görürsünüz. Bundan 6 ay sonra 70 liraya geldi doğru değerde problem yok. Bütün piyasa kendini hazırlamış olur” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi