Eskişehir’de sezon içinde sahnelenmeye devam eden ve Ankara seyircisinin ısrarla görmek istediği, Mert Kırlak’ın yönettiği, Melih Cevdet Anday’ın derinlikli sahne eseri “İçerdekiler” ve İtalyan yazar Dario Fo’nun yazdığı, Burcu Tutkun Turan’ın yönettiği “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı oyunlar, Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’nde Ankara seyircisi ile buluştu. Tamamı dolu salona oynanan ve yaklaşık 3000 kişinin izlediği altı temsil, ayakta alkışlanarak sona erdi. Seyirciler, Eskişehir Şehir Tiyatrolarından Ankara turnelerinde sahnelediği, farklı bir tiyatro lezzeti sunan, nitelikli oyunlar izlemeye alıştıklarını dile getirerek, teşekkürlerini ve tebriklerini ilettiler. 

Devlet Tiyatrosu oyuncu, rejisör ve dramaturglarının da aralarında olduğu, Ankara Fransız Kültür Merkezi, İtalyan Büyükelçiliği Kültür Ataşeliği çalışanları, eleştirmen Ayşegül Yüksel, gazete yazarı Vecdi Sayar gibi isimlerin de aralarında olduğu geniş bir davetli topluluğu tarafından izlenen oyunlar büyük beğeni topladı. Davetliler oyunların bitiminde Eskişehir ekibi ile bir araya gelerek tebriklerini ilettiler.  

Başarılı turnesi ile Ankara’da göz dolduran Eskişehir Şehir Tiyatroları, seyirciden ısrarlı davetler alırken, Ankaralı sanatseverler daha sık turne yapılmasını istediklerini dile getirerek, Şehir tiyatroları oyuncuları ile fotoğraf çektirip, sohbet ettiler.  
 

Kaynak: Bülten