Randevuları onaylamayıp otomatik iptal olan hastalar, tekrar randevu alabilecekler ve herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmayacaklar.

Yeni sistemde hastane randevusu almak isteyenler, öncelikle Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarından, MHRS internet sitesi, mobil uygulama veya "ALO 182" çağrı merkezinden randevu oluşturabilecekler.


OTOMATİK İPTAL...

Ancak randevularına herhangi bir onay verilmemesi durumunda, randevular otomatik olarak iptal edilecek. Bu durumda, hastalar tekrar randevu alabilecekler ve herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmayacaklar.


ONLARA SINIR YOK!

Ancak bazı gruplar bu düzenlemeden muaf tutulacaklar. Özellikle 65 yaş üstü ve kanser hastaları her zaman randevu alabilecekler. Bu, onların tedavi süreçlerini kesintiye uğratmamak adına önemli bir adım olarak görülüyor.

Onaylı Randevu Sistemi, hastalara, hastanelere ve hekimlere zamanı daha etkin bir şekilde kullanma imkanı sunmayı hedefliyor. Randevuların iptal edilmesi durumunda, boş kalan zaman dilimleri hizmet bekleyen hastalar için kullanılacak ve öncelik talepte bulunan hastalara verilecek. 

Bu sayede, sağlık hizmetlerinin verimliliği artırılmış olacak ve hastaların ihtiyaçları daha etkin bir şekilde karşılanabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi