Bakan Yerlikaya duyurdu: Eskişehir dahil 25 ilde dolandırıcılık operasyonu! Bakan Yerlikaya duyurdu: Eskişehir dahil 25 ilde dolandırıcılık operasyonu!

Çifteler Sakaryabaşı'nın neredeyse tamamen kuruduğu görüldü. 

Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. Başkan Konacı sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda şu ifadelere yer vermişti;

" Ülke genelinde ve dünyada yaşanan kuraklık, ilçede tarım faaliyeti gösteren çiftçilerin derin kuyu sulamalarının gün geçtikçe artmasından dolayı Sakaryabaşı'nda da yüksek oranda suların çekilmesine neden oldu. Bunun sonucu olarak nehrin üzerinde kötü görüntüye sebep olan yosun ve kamışlar oluştu.
Sosyal medyada paylaşılan görüntüler çöp değildir; aksine, gerçeğin biraz araştırılması gerektiğini belirtmek isteriz. Temizlik çalışmalarımız periyodik bir şekilde yapılmaktadır."

Aynı şekilde Sakaryabaşı'nın son halini sosyal medya hesabından paylaşan bir vatandaş ise şu ifadeleri kullanmıştı; " Çifteler Sakaryabaşı'nda da sular çekiliyor , Emirdağ Pınarbaşı kurudu. Eskişehir içme suyunu buradan götürmeyi planlıyordu."

"BAŞKA SAKARYABAŞI YOK"

Başkan Konakcı sosyal medya hesabından Sakaryabaşı'nın güncel halini paylaştı. Konakcı paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi; "Su senin geleceğin. Sakarya Nehri’nin doğduğu Çifteler Sakaryabaşı’nda, kuraklık ve derin su kuyularının artması nedeniyle yeraltı kaynak suları gün geçtikçe azalmaya devam ediyor. Suyumuzu tasarruflu kullanalım. Başka Sakaryabaşı Yok!"

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi