Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 30 Haziran Pazar günü gerçekleşecek kongrede partisinin genel başkan adayının Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan olduğunu açıkladı. Genel başkanlık için Arıkan’la birlikte Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın yarışacak. Diğer bir genel başkan adayı olan Saadet Partisi GİK Üyesi Selman Esmerer ise adaylıktan çekildi. Saadet Partisi’nin Eskişehir’deki 14 kongre delegesi, Mahmut Arıkan’ı destekleme kararı aldı.

ESKİŞEHİR’DEKİ 14 KURULTAY DELEGESİ MAHMUT ARIKAN’I DESTEKLİYOR

Saadet Partisi, 30 Haziran Pazar günü Ankara Atatürk Spor Salonu’nda 3. Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştirecek. Kongreye ilişkin Eskişehir Net’ten Meltem Karakaş’a konuşan Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, 14 kongre delegesiyle Eskişehir teşkilatının Mahmut Arıkan’ı desteklediğini ifade etti.

“BİROL AYDIN DA PAZAR GÜNÜNE KADAR ÇEKİLEBİLİR”

Fesih Bingöl, şu ifadeleri kullandı: “Saadet Partisi çok demokrat bir partidir. Dolayısıyla biz 2 bin delege üzerinde, teşkilatlar üzerinde bir temayül yoklaması yaptık. Sonra il başkanları, yüksek idare kurulumuz Kayseri Milletvekilimiz Mahmut Arıkan üzerinde ortaklaştı. Genel merkezimiz de kendisinin ismini açıkladı. Birol Bey’in de adaylık süreci devam ediyor ama ben kendisinin çekileceğini düşünüyorum. Eskişehir olarak biz Mahmut Bey’i destekliyoruz. Şu an 2 aday söz konusu. Diğer adayımız Selman Esmerer çekildi. Mahmut Arıkan ve Birol Aydın. Mevcut 2 aday var. Pazar gününe kadar da Birol Bey de çekilebilir. Eskişehir’de 14 kurultay delegesi var. Hepsi Mahmut Bey’i destekliyor.” 

Kaynak: Meltem Karakaş