Turkishtime tarafından hazırlanan "Tıp bilimine yön veren 100 Türk" kitabında yer alan Prof. Dr. Bülent Görenek, Türkiye’de 28 bin 584 bilim insanı arasında bilimsel yayınlarına aldığı atıflarla 33, tıp alanında ise 3. oldu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, yine Türkiye'nin ve Eskişehir'in gururu oldu.

Prof. Dr. Görenek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye’de 28 bin 584 bilim insanı arasında bilimsel yayınlarıma aldığım atıflarla 33, tıp alanında ise 3. olduğumu öğrendim" ifadesini kullandı. 

Uluslararası Elektrokardiyoloji Derneği Başkanı, Avrupa Kardiyoloji Derneği Akut Kardiyovasküler Hastalıklar Birliği (ACVC) yönetim kurulu üyesi ve Akut Ritim Bozuklukları Grubu Başkanı, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, EESOGÜ Bilim ve Araştırma Politikaları Komisyonu Başkanı gibi pek çok görevi sürdüren Prof. Dr. Görenek, daha önceki yıllarda da en fazla atıfta bulunulan bilim insanlarından biri olmuştu.