19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı pedal çevirerek kutladılar 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı pedal çevirerek kutladılar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün gençlere armağan ettiği “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nda düzenlediği etkinlikler ile bayram coşkusunu yaşattı.

Etkinlikler kapsamında Porsuk Çayı Köprübaşı mevkiinde her yıl büyük heyecana sahne olan “19 Mayıs Durgunsu Kano Gençlik Kupası Yarışları” gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Kano Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen yarışlar, Porsuk Çayı üzerinde sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

Eskişehirlilerin Porsuk Çayı kenarından heyecanla takip ettiği yarışlara Şişecam Spor Kulübü ile Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nden toplam 13 sporcu katıldı. Genç Erkek, Genç Kadın, Yıldız Erkek, Yıldız Kadın K1 1000 M yarışlarında büyük heyecan yaşandı.

Genç Erkeklerde Şişecam Spor Kulübü sporcularından Naci Oğuzhan Baydemir birinci, Mustafa Emir Erdil ikinci, Taner Köse üçüncü oldu. Genç Kadınlarda Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları İrem Günaydın birinci, Ecrin Tuğyılmaz ikinci, Yıldız Kadınlarda Şişecam Spor Kulübü sporcuları Irmak Türköz birinci, Saliha Erbaş ikinci oldular. Yıldız Erkekler final yarışlarında ise Şişecam Spor Kulübü sporcuları Hasan Saraç birinci, Özer Acar ikinci, Taha Yavuzyiğit üçüncü oldu.

Yarışlarda derece elde eden kulüp ve sporcuların bayramlarını kutlayarak kupa ve madalyaları CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer ve İbrahim Arslan ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce tarafından verildi.

Ödül töreni sonrası sporcular ellerinde Türk bayraklarıyla marşlar söylerken,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladılar.