Yapılan açıklamada, "Mehtap Topçu ve Tuğba Abek öğretmenlerimizin koordinatörlüğünde ve Bisiklet Dostluğu paydaşlığında gerçekleştirilen bisiklet turuna EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nadir Küpeli'nin ve Okul Müdürümüz Bülent Seğmen'in konuşmalarıyla başlandı. Sayın Küpeli, çevreyi korumanın öneminden bahsederek Okul Müdürümüze, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve Bisiklet Dostluğuna teşekkür etti. Müdürümüz Seğmen de çevreyi korumanın ve hareket etmenin günümüzde daha önemli bir hale geldiğini dile getirerek etkinliğimize katılım sağlayan herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Bisiklet turuna katılanlarla Karacaşehir köyünde mola verildi ve çeşitli ikramlar eşliğine sohbet edildi. Ardından aynı rota üzerinden dönüş sağlandı.

Bu vesile ile çevrenin bir bütün olduğunu ve üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmenin hepimizin görevi olduğunu hatırlatmak isteriz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için birlikte çalışmalı ve çevre bilincini yaygınlaştırmalıyız. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevre için birlikte hareket etmeye devam edelim!

Bu farkındalığa katkı sunan ve etkinliğimize destek veren Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Küpeli ve Müdürümüz Sayın Seğmen başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve destek personelimize çok teşekkür ediyoruz." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi