2014’te görevi Nadir Suğur’dan devralan Akçasoy, Kent Konseyi Başkanlığı görevinde 10’ncu yılını doldurdu.  Akçasoy, 12 Haziran’da gerçekleşecek genel kurulda aday olmayacağını açıklayarak, yerine gelecek isim olarak Ahmet Kapanoğlu’nu işaret etti. 

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK”

2014’ten bu yana Eskişehir Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürüten Akçasoy, 10 yıllık süreci şöyle özetledi: “Eskişehir’in yaşam kalitesini değiştirmeyecek, doğasını bozmayacak, tarihi kültürel miraslarına sahip çıkacak her türlü alanda var olmaya çalıştık. Sivil toplum örgütlerinin çoğu ve kurumlarımızın hepsiyle bir bağ kurarak, hiçbirini diğerinden ayırt etmeksizin bir yapı oluşturduk. Şehre dair sözü olan herkesle paydaş olduk. Eskişehir Kent Konseyi, Türkiye’de yapısı ve çalışmalarıyla örnek teşkil etti. Başarı çıtasını bir yerden alıp başka bir yere taşıdık.” 


“GÖZÜM ARKAMDA KALMAYACAK”

12 Haziran’da yapılacak Eskişehir Kent Konseyi Genel Kurulu’nda aday olmayacağını açıklayan Akçasoy, “12 Haziran’da Kent Konseyi’nin genel kurulu var. Genel kurulda başkanlığa aday değilim. Genel Sekreterimiz Ahmet Kapanoğlu ile yaklaşık dokuz yıldır birlikte çalıştık. Kendisiyle çalışmaktan büyük bir memnuniyet duydum. Sivil toplumla çok barışık, kurumlarla nasıl çalışması gerektiğini biliyor. Birlikte Türkiye’nin birçok yerine gittik ve birbirimizden çok şey öğrendik. Ödüller aldık.  Ahmet Kapanoğlu aday olduğunda benim gözüm hiç arkamda kalmayacak” dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi