Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre; ülkemizin 4 Temmuz günü kuzey, iç ve batı bölgelerinde, yer yer yoğun bulutlu hava bekleniyor. Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, Eskişehir, Çankırı, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum ve Kars çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği, diğer bölgelerin ise parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Yağış 4 Temmuz

YAĞMUR ESKİŞEHİR'E ÖĞLEDEN SONRA GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 4 Temmuz 2024 tarihli hava durumu raporuna göre, öğleden sonra saat 12:00 ile 18:00 arasında Marmara Bölgesi'nde kuvvetli yerel yağışlar bekleniyor. Bursa, Bilecik ve Kütahya çevrelerinde yoğun yağışlar etkili olacak.  Eskişehir ve Kütahya geneli ile Bursa ve Bilecik’in güney kesimlerinde ise batı ve kuzeybatı yönlerinden orta kuvvette; öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edilmektedir.

Özellikle Eskişehir'in kent merkezinde yaşayan vatandaşların, yerel kuvvetli yağışlara karşı tedbirli olmaları önemle duyuruluyor. Bu bölgelerde ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi