37 yaşındaki ünlü oyuncu Merve Dizdar; Eltilrin Savaşı, Ömer, Masumlar Apartmanı, Kuru Otlar Üstünde gibi başarılı projelerde yer almış ve oyunculuğuyla ses getirmiştir. 

Ünlü oyuncu Nuri Bilge Ceylan'an ait Kuru Otlar Üstünde adlı filmle Altın Palmiye ödülü lamaya layık olmuştu. Ünlü oyuncu aldığı ödüle istinaden yaptığı konuşmada "Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele eden ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim. Ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nurayların duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor.Bu ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için ve bu ödülü kendisine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerim ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum" demişti. 

Başarılı oyuncu kariyerindeki başarılarla kendinden söz ettirirken, 2018'de Gürhan Altundaşar ile evlenmiş, 2021 yılında ise evlillikleri sona ermişti. 10 aydır Cihan Ayger ile birlikte olan Merve Dizdar, ikinci kez nikah masasına oturmaya hazırlanıyor. 

YARIN EVLENİYOR

Merve Dizdar, 10 aydır beraber olduğu; bir şirketin İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan, 2020 yılında Elif Boyner'le evlenen ve 1 yıl sonra boşanan Cihan Ayger ile yarın nikah masasına oturmaya hazırlanıyor.

Çift yarın sade, ailelerin ve yakın arakdaşların yer aldığı bir düğünle düya evine girecek. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi