Korkunç olay: Forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti Korkunç olay: Forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti

Kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere tüm Eskişehirlilerin el becerilerini geliştirebilmeleri, kişisel gelişim sağlayabilmeleri ve meslek sahibi olmaları amacıyla kurulan ESMEK’in kursiyerleri, dönem sonu el sanatları karma sergisini ESMEK’in kuruluşunun 23. yılında “Renklerin Büyüsü” temasıyla Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açtı. Sergiye, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce'nin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.


Açılışta konuşan Başkan Ünlüce, ESMEK kurslarının ilçelerdeki başarılarından büyük gurur duyduklarını ifade ederek, "Şehir merkezimizde ESMEK kurslarımız 23 yıldır faaliyet gösteriyordu, artık ilçelerimizde de bu başarıyı gösteriyoruz. Sizin değerli, hünerli ve üretken ellerinizde vücut buluyor eserleriniz. 10 gün önce il merkezindeki kursiyerlerin sergisi vardı, çok güzel bir sergiydi. Gerçi sizlere kursiyer demek haksızlık olur, sanatçı demek gerekiyor. Bugün de aynı hayranlıkla gezeceğim sergiyi. Bildiğim kadarıyla sergi ile birlikte ESMEK kursiyerlerimiz ciddi satışlar yapmış. Umuyorum ki ilçelerdeki sanatçılarımız da aile bütçelerine yarar sağlayacak satışlar yapacaklar. 300 bine yakın kursiyerimiz oldu, bu bizim için bir gurur günü" dedi.


Başkan Ünlüce, konuşmasında Sazova Parkı’nda üretici kadınlar için açılacak satış alanı müjdesini de verdi. "Sazova Parkımızda üretici kadınlarımız için yeni bir satış alanı açıyoruz. Bu alan, üretici kadınlarımızın el emeği ürünlerini sergileyip satabilecekleri, kendilerini ve ürünlerini tanıtabilecekleri harika bir platform olacak. Sazova Parkı, hem şehir içinden hem de şehir dışından pek çok misafirin uğrak yeri. Eminim ki bu alana gelen ziyaretçiler, sizin eşsiz eserlerinizi almadan duramayacaklar. Bu girişimle, kadınlarımızın ekonomik olarak daha fazla güçlenmesini ve aile bütçelerine katkı sağlamalarını hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bülten