Eskişehir, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Valiliğin himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Türk Dünyası Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, ünlü ses sanatçısı ve bestekâr Mehmet Kemiksiz Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ev sahipliğinde konuk edildi.
Program, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Vali Hüseyin Aksoy, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kamil Çolak, Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın, il protokolü, öğretmen ve misafirler katılım gösterdi. Bu etkinlik, Yunus Emre'nin manevi mirasını yaşatma ve gelecek nesillere aktarma hedefi doğrultusunda önemli bir adım oldu.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabında programa dair fotoğrafları şu sözlerle paylaştı:” Eskişehir, Ses Sanatçısı ve Bestekâr Sn. Mehmet Kemiksiz'i ağırladı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Valiliğimiz himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Müftülüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Türk Dünyası Vakfı iş birliğinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ev sahipliğinde "Mehmet Kemiksiz ile Yunusça İlahiler" adlı program düzenlendi. Valimiz Sn. Hüseyin Aksoy, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sn. Kamil Çolak, Vali Yardımcısı Sn. Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sinan Aydın, il protokolü, öğretmen ve misafirlerin konuk olduğu program yoğun ilgi gördü.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi