Şarkıcı Mehtap Yılmaz felç olarak girdiği hastaneden yürüyerek çıktı Şarkıcı Mehtap Yılmaz felç olarak girdiği hastaneden yürüyerek çıktı

LÖSEV, 25 yıldır Türkiye genelinde 75 binden fazla lösemi kanser hastasına ve ailelerine maddi-manevi destekler iletirken çocukları yaşama bağlıyor. Bu denli önemli ve kutsal görevi, bir sivil toplum kuruluşu olarak, tamamen gönüllü kişiler ve hayırsever Türk halkının destekleri ile gerçekleştiriyor. Bu anlamlı çabalar lösemi ve kanser ile mücadele eden çocukların yüzünde birer gülümseme, tedavilerinde hızlı ilerlemeler olarak yansıyor. Her yıl 5 Aralık, gönüllü çalışmaları ve faydalarını duyurmak, gönüllülük bilincini arttırmak amacıyla Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanıyor. LÖSEV tarafından bu yıl Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Modernity Hotel’de düzenlenen Dünya Gönüllüler Programı’na 160 LÖSEV gönüllüsü katıldı. Gönüllüler gün boyu düzenlenen programda yapılan çalışmaların sonuçlarını görerek farkındalık kazanırken klasik müzik  konseri ile keyifli dakikalar geçirdi.

LÖSEVde Herkesin Yapabileceği Bir Şeyler Mutlaka Var!

 Türkiye genelinde 6 milyondan fazla gönüllüsüyle en çok gönüllü üyeye sahip STK olan LÖSEV herkesi gönüllü olmaya davet ediyor. İlkokuldan üniversiteye kurumlardan emeklilere kadar LÖSEV’de herkesin lösemi ve kanser ile mücadele eden çocukları yaşama bağlamak için yapabileceği bir şeyler var. LÖSEV, destek olmak isteyen her yaştan gönüllü için farklı projeler sunuyor. LÖSEV’e gönüllü olmak çok kolay. www.losev.org.tr adresinden gönüllü kayıt formu doldurulabileceği gibi 0312 447 0660 numaralı telefondan da kayıt olunabiliyor.

Kaynak: Bülten