Atahan Gezer

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, İl Başkanı Recep Taşel, Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ile Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç’ın da katılımıyla partisinin il başkanlığı önünde gerçekleşen basın toplantısında Kodak, Eskişehir milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı.

Kodak, 4 yıldır yürüttüğü Odunpazarı Belediye Meclisi üyeliğinden istifa ederek, vatandaşların karşısına milletvekili aday adayı olarak çıktığını söyledi.

Meclis üyeliği süresince önceliğinin Eskişehir’in ve Eskişehirlilerin yararını gözetmek olduğunu vurgulayan Kodak, şunları kaydetti:

“Yaptığım köy, mahalle ve diğer ziyaretlerimde gördüklerimden aday olmam gerektiğini anladım. Ben bu yola çıkarken Eskişehir’in 539 köy ve mahallesine gitmeye söz verdim. Bugüne kadar 40 bin kilometre yol yaptım. 300’den fazla köy ve mahalle gezdim. Muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle tanıştım, sohbet ettim. Başta odalar, sendikalar, dernekler, kooperatifler ve sivil toplum örgütleri olmak üzere 800’den fazla ziyarette bulundum. Yola çıkarken, ‘Eskişehir’de gidilmedik yer, tutulmadık el bırakmayacağım’ dedim. Kadir Kodak olarak bu sözümü tutacağıma eminim. Eskişehirlilerin ne istediğini ve sorunlarının nasıl çözüleceğini bilen birisi olarak huzurlarınızdayım. Tek adam sisteminin ülkemizi getirdiği nokta budur. İş yok, ekmek yok… Özgürlük hiç yok… Bu saray ve yağma düzenini hep birlikte yıkacağız. Eskişehirli hemşehrilerimin Ankara’daki sesi, gözü ve kulağı olacağıma söz veriyorum.”

Kadir Kodak kimdir?

10 Aralık 1972 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelen Kodak, ilk ve ortaöğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmasının ardından ‘serbest muhasebeci mali müşavir’ unvanını aldı. 2013 yılında ‘bağımsız denetçi’ unvanını da kazanan Kodak, yerel ve ulusal birçok sivil toplum örgütünde görev yaptı.

Geçmişte Eskişehirspor’da kongre üyeliği de yapan Kodak, Eskişehir Balkan Göçmenleri Derneğinde başkan yardımcılığının yanı sıra Çukurca Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu, Balkan ve Rumeli Türkleri Konfederasyonunda denetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Kodak, Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Asgari Ücret Belirleme Komisyonu ve Danışma Meclisi üyeliği görevlerine de hala devam etmektedir.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Çevre Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Memleket Sevdalıları Derneği, Eskişehir EYT Derneği, LÖSEV ve Eskişehir Su Sporları Kulübü üyesi de olan Kodak, evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır.