2023-2024 Sezonu Eskişehir 2. Amatör Kümede şampiyon olan son takım yarın belli olacak.

Gruplarında lider olan Emekspor, Batıkent ve Oklubalıspor’un 1. Amatör kümeye yükseldiği ligde, son şampiyon ise 2 Mayıs Pazar günü Kırkaspor-Çamlıcaspor arasında oynanacak maç sonunda belli olacak.

Gruplarında sezonu 2.sırada tamamlayan üç takımın karşı karşıya geldiği Play-Off maçlarında, Kırmızı Toprakspor’u 6-1 mağlup eden Kırkaspor ve Kırmızı Toprak’ı 1-0 mağlup eden Çamlıcaspor  yarın Üniversite Evleri Sahasında saat 18.00’de şampiyonluk için karşılaşacak.

Kırkaspor-Çamlıcaspor arasında oynanacak maçın galibi, Emekspor, Batıkent ve Oklubalıspor’un ardından 1. Amatör Kümeye yükselen son takım olacak.

2 Mayıs Pazar günü oynanacak maçın hazırlıklarını Antrenörleri  Mehmet Emin Özkan nezaretinde tamamlayan Kırkaspor’da, hedeflerinin 1. Kümeye çıkmak olduğunu belirten Antrenör Özkan, “Bizim işimiz zaten Play-Off’lara kadar kalmamalıydı ama aksilikler peşimizi bırakmadı. Grubumuzu lider bitirmek istiyorduk olmadı. Nasip değilmiş bundan sonra Play-Off’tan şampiyon olmak istiyoruz. Bunun içinde önümüzde son bir maç kaldı. Hazırlıklarımızı tamamladık ve maç gününü bekliyoruz. Taraftarlarımızın desteği ile, Pazar günü şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz” dedi. ”

Kaynak: Murat Dağtekin