Mahcubiyet bugünler için var Mahcubiyet bugünler için var

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları devam ediyor. Türkiye’de birçok vatandaş sosyal medyada İsrail ürünlerine yönelik boykot çağrısı yapmaya başladı. Biz de Eskişehirli vatandaşlara boykot çağrılarına ilişkin ne düşündüklerini sorduk. 

Halis Gürcan
“Saçmalık. Orada Türk işçisi çalışıyor. Türklerin de hisseleri var. Bize de zararı olur. Türkiye’de üretiliyor, pazarlanıyor. Başka türlü tepki verilmeli. Siyasi tepkiler çözümler verilmeli. Askerimiz de gitmesin. Ürünleri boykot etmek çözüm değil.”

WhatsApp Image 2023-11-08 at 14.33.09

İsmail Küçük
“Ürünleri edilmeli. Lanet olsun. Müslüman alemi uyuyor. İsrail ürünleri alınmamalı. Esnafımız da duyarlı değil. İnşallah herkes kaldırır. Komple Türkiye ve İslam alemi İsrail ürünlerini almazsa etkili olur. Almamaya çalışıyorum ürünlerini ben.”

WhatsApp Image 2023-11-08 at 14.33.25

Nurhayat Sağdilek
“Mümkün mertebe biz de kendi çapımızda protesto ediyoruz. Ama bu konuda biraz bilinçli olmak gerekiyor. Çok büyük bir yaptırımı olmaz. Biz kendimizce mücadele veriyoruz ama bu boykotların daha büyük olması lazım. Büyük boykot olursa çözüm olur.”

WhatsApp Image 2023-11-08 at 14.33.45

Mustafa Erdoğan
“Çevrenize bakın İsrail malı olmayan bir şey var mı? İsrail malı almamakla çözüm bulamazsınız. Dünyanın her yerinde satılıyor. Bir etkisi olmaz. Coca Cola’yı alıp yere döken bir millet ne kadar etkili olabilir? Kola almamak çözüm değil. Bunlar çok basit.” 

WhatsApp Image 2023-11-08 at 14.34.26

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi