Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: "Eskişehir’de büyük bir potansiyel var" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan: "Eskişehir’de büyük bir potansiyel var"

Finans analisti İslam Memiş, piyasalardaki son düşüşleri gündemine alarak, gram altın yatırımcılarının yaptığı hatalardan bahsetti. Memiş, yeni bir yol haritası çizerek, tahminlerini de  paylaştı.

BORSA BEKLENEN DİRENCİ KIRAMADI

Altın ve gümüş piyasasında yaşanan düşüşlerin ardından ilk açıklama Ekonomist İslam Memiş'ten geldi. İslam Memiş açıklamalarına Borsa İstanbul ile başladı. 9223 puana yükselen borsanın beklenen 9400 direncini kıramadığını söyleyerek, "Bayat balık gibi yoluna devam ediyor Borsa İstanbul 100 endeksi" sözlerini kullandı.

SEÇİM SONRASINA DİKKAT ÇEKTİ

Borsa açıklamasının ardından dolar kurunu işaret eden Memiş, 32,60 - 32,70 seviyelerinde olduğunu belirterek 1 liralık makas aralığına dikkat çekti. Yükselişlerin yavaşladığını, düşüşlerin ise kalıcı olmadığını vurguladı. TCMB'yi işaret eden Memiş, müdahaleye hazır bir şekilde bekleyeceğini söyleyerek, "Seçimlerden sonra bakalım nasıl bir politika izleyeceğiz" sözlerini paylaştı.

Sdf İslam Memiş Altın Dolar

GAZA GELMEYİN!

Altın fiyatlarındaki hareketlilikten bahseden Memiş, ons altının 2174 dolarda olduğunu, geçtiğimiz gün 2223 dolara kadar yükselip ardından 2162 dolara kadar gerilediğinden bahsetti. Ons altın bir günde 100 dolarlık satış görülürken, uyarılarda bulundu. Yatırımcıyı 'Gaza gelmeyin, almayın, uzak durun" diyerek uyaran Memiş, ciddi bir düşüş olduğunu söyledi. Ons altın tarafında 61 dolarlık düşüşe dikkat çekti.

BİR GÜNDE 101 LİRA GERİLEDİ

Yatırımcıların merakla beklediği gram altın değerlendirmesi de paylaşıldı. Gram altın için 2300 TL'yi işaret ettiklerini söyleyen Memiş, Kapalıçarşı'da 2472 lira olduğunu belirtti. Gram altın geçtiğimiz gün 2548 TL'ye kadar yükselirken, serbesty piyasada 2447 TL'ye kadar gerileme kaydetti. İslam Memiş gram altın konusunda, "Almayın, uzak durun çağrılarım var. Bir günde 101 lira geriledi gram altın. Bangır bangır mesajlar paylaştım. Altın düştü, altın almak isteyen buyurun sahne sizin dedim. Yine orta ve uzun vadede 3000 ve üzerindeki rakamları bekliyoruz. Her düşüş alım fırsatı, hem ons hem gram bazında yükselişler bitmedi" uyarısını yaptı.

Kaynak: Eskişehir.net Haber Merkezi