TOKİ'den resmi açıklama geldi: İşte 2024 ev ve taksit fiyatları TOKİ'den resmi açıklama geldi: İşte 2024 ev ve taksit fiyatları

Altın yatırımı yapacak olanların güncel altın fiyatlarını takip etmeleri ve uzman görüşlerini değerlendirmeleri önemli. Her yatırım gibi altın yatırımı da riskler içeriyor, bu nedenle dikkatli olmak ve doğru zamanlamayı yakalamak önem taşıyor.

İslam Memiş, altın ve para piyasalarında önemli bir düşüş olabileceğini ve pazartesi günü için kıyamet senaryoları oluşturulmaması gerektiğini belirtti. Nisan ayında başlayan ve tarihler vererek devam eden yükselişlerin ardından altın fiyatlarının son haftalarda daha durağan bir seyir izlediği görülüyor. Bu durum, yatırımcıların büyük bir beklenti içine girmesine neden olmuştu.

"Düşüşlerin pazartesi günü itibarıyla devam etmesini bekliyoruz"

Karar'ın haberine göre İslam Memiş, Mayıs ayının başından itibaren altın fiyatlarında geniş bir bant aralığında hareketler beklediğini ifade etti. Altın fiyatlarında kapanış seansına doğru yaşanan düşüş eğiliminin pazartesi gününden itibaren devam edeceğini ve önümüzdeki hafta altın fiyatlarında düşüş öngördüğünü vurgulayan Memiş, beklenen seviyeler hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ons altın, son üç haftanın en yüksek seviyesinde bulunuyor. Şu an itibarıyla 2368 dolarda işlem görüyor ancak gün içinde 2378 dolara kadar yükseldi. Geçtiğimiz hafta yaptığım uyarılarda altın fiyatlarının mayıs ayı boyunca 2280-2380 dolar arasında dalgalanacağını öngörmüştüm. Şimdi üst sınıra yaklaşıldı ve bu noktada bir dirençle karşılaşarak geri çekildi.  Düşüşlerin pazartesi günü itibarıyla devam etmesini bekliyoruz. Yani altın fiyatlarında yukarı yönlü sınırlar test edildikten sonra, sıra aşağı yönlü hareketlere gelecek. Gelecek hafta altın, 2280 dolara doğru bir yönelim gösterecek. Ancak bu düşüşlere paniklememek önemli. Ortalama ve uzun vadeli beklentimiz altın fiyatlarının yükseliş trendini sürdüreceği yönünde. Bu nedenle altın bulunduranlar sabırla Temmuz ayını beklemeli. Haziran ayında piyasanın yönü belli olacak ve gerçek yükselişlerin yaz aylarında başlayacağını düşünüyorum."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi