Tören, İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşti. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Hemen ardından katılımcılar, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudular.


Kaymakam Ahmet Yıldız ve Belediye Başkanı Serhat Hamamcı'nın da katılımıyla gerçekleşen törende, etkinlikler düzenlendi. Program kapsamında; oratoryo gösterisi, halk oyunları performansı, şiir dinletisi ve Gençlik Haftası'na özel düzenlenen yarışmalarda dereceye giren gençlere madalyaları takdim edildi. Katılımcılar, etkinlikler ve yarışma sonrasında gençleri tebrik ederek töreni sonlandırdılar.

İnönü Belediyesi sosyal medyasında yayınladığı açıklamada: “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Atatürk Anıtına Çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kaymakam  Ahmet Yıldız Belediye Başkanı Serhat Hamamcı’nın katıldığı törende; Oratoryo, halk oyunları gösterisi, şiir dinletisi yapılırken program Gençlik Haftası dolayısı ile düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler madalyalarının takdim edilmesi ile sona erdi.”dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi