Yapılan bu ziyarette, sağlık personellerinin talep ve önerileri dinlenip değerlendirilirken, mevcut olan hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik mekân, teknik destek, malzeme temini gibi konular ele alındı.

Sağlık hizmetlerinde hasta ve çalışan memnuniyeti de göz ardı edilmeden, memnuniyetin daha fazla arttırılması hedeflendi. 

Sağlığa, hastaya, sağlık personeline daha iyi bir hizmet için sahaya çıkıldı

İl Sağlık Müdürlüğü, benzer saha ziyaretlerinin il genelinde düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesinin önemine inanarak, sağlık hizmetlerinin sürekli iyileştirilmesi ve vatandaşların daha iyi sağlık hizmetlerinden faydalanması adına çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Yapılan açıklamada, "İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilçelerde bulunan sağlık tesislerine yapılan saha değerlendirme çalışmaları, 24.04.2024 tarihinde İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Mücahit Said DESTİCİ ve birim sorumlukluları ile birlikte ziyaret edilerek değerlendirmelerde bulunuldu.

Mihalıççık İlçesinde bulunan Mihalıççık Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu (ASHİ)  ve Mihalıççık Gün Sazak İlçe Devlet Hastanesi gerçekleştirilen ziyarette yerinde değerlendirmeler yapılmış olup, sağlık personeli talep ve önerileri dinlenip değerlendirilmiş, hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik mekan, teknik destek, malzeme temini ve iş gücü planlaması konularında çeşitli konular istişare edilip değerlendirmeye alınmıştır. Sağlık hizmeti sunumunun kalite ve verimliliğini artırmak amacıyla yapılan ziyaretlerin sonucunda hasta ve çalışan memnuniyetinin artırılması amacıyla ziyaretlerimiz devam edecektir." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi