Küpeliler’den Eskişehir'e 125 milyon euroluk yatırım Küpeliler’den Eskişehir'e 125 milyon euroluk yatırım

Koray Aydın’ın 14 milletvekili ile birlikte İYİ Parti’den istifa edeceği ve Demokrat Parti’ye geçeceği kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Eskişehir Net’ten Meltem Karakaş’a değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, “Şu an Koray Aydın’ın resmi bir istifası yok. İstifa edince detaylı konuşuruz. Koray Bey’in yanında durup, yanındaymış gibi gözüküp partiye kurulduğu günden beri trollük yapıp zarar veren insanların sözlerine bakıp hareket edebilir” dedi.

“ÇOK BÜYÜK BİR ETKİSİ OLMAZ”

Koray Aydın’ın olası istifasının Eskişehir’de İYİ Parti’ye büyük bir zararının olmayacağını söyleyen Ulucan, “Bence elini rahatlatmış olur insanların. Çok büyük bir etkisi olmaz Eskişehir’de İYİ Parti’ye” diye konuştu. Kurultayda Koray Aydın’ı destekleyen ve İYİ Parti’den istifa eden Özlem Ayrancı’yı eleştiren Ulucan, “İYİ Parti Özlem Ayrancı’yı kurucu ilçe başkanı ve ikinci sıra milletvekili adayı olarak şereflendirdi. Özlem Hanım’ın bu sıfatları, görevleri olmasaydı, farklı siyasi partiler kendilerine bu kadar ilgi alaka gösterirler miydi? Seçmenin gönlüne girselerdi, daha çok çalışılsaydı iki vekil çıkarsaydık. Biz de isterdik Özlem Hanım Meclis’e gitsin. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazansaydık bugün siyaseti çıkar olarak gören arkadaşlar yandan yandan İYİ Parti’den gitmezlerdi. Burada kalırlardı” şeklinde konuştu.

“GENEL MERKEZLE DE GÖRÜŞME YAPTIKLARINI BİLİYORUM BEN”

Ulucan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Hiçbir siyasi parti mensubumuzu kaybetmek istemeyiz. Giden insanlar tek taraflı kararını alıyordur. Ona da saygı duyarız. O da edep kurallarını aşmadığı sürece cevap vermeyiz. Belki bir günde fikir değişikliğine uğrayabilir. Genel merkezle de görüşme yaptıklarını biliyorum ben.”

Kaynak: Meltem Karakaş