Borsa için uzmanlardan uyarı geldi: Bu varlıklara yatırım daha avantajlı! Borsa için uzmanlardan uyarı geldi: Bu varlıklara yatırım daha avantajlı!

Borsa'da yaşanan durgunluk yatırımcı ve uzmanların gündeminde bulunuyor. Son paylaşılan verilere göre, 350 bin yatırımcıdan fazlası eline geçeni sattı gitti. Borsadan çıkan genç ve küçük yatırımcılar faiz ve hisse fonlarına yöneldi.

YÜZBİNLERCE YATIRIMCI BORSADAN ÇEKİLDİ

Bankalarda rekor kıran faiz oranlarının ardından yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Ekim ayı itibariyle borsadan 350 binden fazla yatırımcı elini ayağını çekti. Küçük yatırımcıların yoğun olduğu borsa kısa sürede kazandığı yatırımcılarla rekor kırmayı başarmıştı.

JEOPOLİTİK OLAYLAR BORSAYIDA VURDU

Savaşlar ve siyasal gerilim borsayada sıçradı.Jeopolitik olayların ardından borsanın baskılandığı işaret edildi. Gerilimin artmasıyla birlikte, yatırımcılar borsanın yükseliş göstereceğine dair inancının kırıldığı belirtildi.

BORSA HAKKINDA KRİTİK UYARI

Konuya dair piyasanın en saygın isimlerinden olan Atilla Yeşilada açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Ekonomist Yazar Atilla Yeşilada, "Benden size söylemesi: Borsa'dan kaçış başladı" ifadelerini kullandı.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi