İbn-i Sina'nın önerdiği zeytinyağı ve kuru incir kürü, sağlık açısından birçok fayda sunuyor ve özellikle erkekler için büyük önem taşıyor.

Bu kür, kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen sağlıklı bileşenler içeriyor. Ayrıca, kısırlık, kabızlık, reflü, astım ve yüksek kolesterol gibi rahatsızlıklara da iyi geliyor. İbn-i Sina'nın bu gizli kürü, modern tıpta da etkisini sürdürüyor.


İşte her derde deva zeytinyağı kuru incir kürü...

ZEYTİNYAĞI KURU İNCİR KÜRÜ

İbn-i Sina'nın Küçük Tıp Kanunu gizli kalmış olan zeytinyağı kuru incir kürünün faydaları pek kimse tarafından bilinmiyordu. Zeytinyağı kuru incir kürü, İbrahim Saraçoğlu tarafından da tavsiye edilen oldukça faydalı bir kürdür. 15 gün dinlendirilip düzenli olarak tüketildiğinde, birçok hastalığın kökünü kurutan şifalı bir karışımdır.


FAYDALARI

1. İbn-i Sina'nın gizli kalmış sağlıklı kürlerinden olan zeytinyağı kuru incir kürü, içerdiği sağlıklı bileşenler sayesinde kanser hücrelerinin büyümesini engeller.

2. Kısırlığa çare olan zeytinyağı kuru incir kürü, düzenli tüketildiğinde hamile kalamayan kadınlara şifa olur.

3. Lifli içeriğiyle incir, kabızlığı giderip bağırsakların temizlenmesini sağlarken zeytinyağı da bağırsak florasını onarır.

4. Hemoroid, reflü, astım, yüksek kolesterol ve kansızlık gibi rahatsızlıklara sahip hastaların da kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını sağlar.


NASIL HAZIRLANIR?

10-12 adet kuru inciri ılık suda beklettikten sonra bir kavanoza yerleştirin. Üzerine bir bardak sızma zeytinyağı ekledikten sonra, kapağını kapatarak 15 gün dinlenmeye bırakın. 15 gün boyunca dinlenen kür, 15. günün sonunda tüketilmeye hazır olacaktır. Her sabah aç karnına tükettiğinizde, mucizevi faydalarına siz de şaşıracaksınız.

Kaynak: Haber Merkezi