Nebi Hatipoğlu’ndan ilk açıklama geldi Nebi Hatipoğlu’ndan ilk açıklama geldi

AK Parti MKYK’sında konuşan Nebi Hatipoğlu, “Siyaset yolculuğum sizlerle sayın cumhurbaşkanımızın himayesinde başlasaydı keşke” dedi.
İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, AK Parti’ye geçti. AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısında konuşan Hatipoğlu, “Gönlüm isterdi ki, kısa siyaset yolculuğum burada sizlerle sayın cumhurbaşkanımızın himayesinde başlasaydı keşke” dedi. Hatipoğlu’nun MKYK hitaben bir konuşma yaptığı ve konuşmasında da düşünceleri dolayısıyla linçe uğradığını ve inandığı doğrudan geri atmadığını dile getirdiği öğrenildi. 
“SİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİM”
Hatipoğlu, MKYK konuşmasında şu ifadeleri dile getirdi:
“AK Parti ailesine dahil olma imkanını şahsıma bahşettiği için, huzurlarınızda sayın cumhurbaşkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Sizi mahcup etmemek için ülkemize ve milletimize canımı dişime takarak hizmet etmek hayat düsturum olacak sayın cumhurbaşkanım. Yine belirtmek isterim ki, devlet adamı ciddiyetiyle süreci yöneten AK Parti Genel Başkanvekilimiz sayın Efkan Ala beyefendiye, AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Ayşen Gürcan hanımefendiye ve Meclis Sanayi Komisyonu Başkanım Sayın Mustafa Varank beyefendiye de buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse, bendeniz, Balkan göçmeni bir ailenin evladı olarak, Eskişehir ilimizde doğdum ve büyüdüm. Ailemizin 3. Kuşak temsilcisiyim ve sanayicisiyim. Sayın cumhurbaşkanım, saygıdeğer başkanlarım, hepimizin de bildiği üzere, kadere, bir beşer olarak müdahale etmenin imkanı yok. 
“KEŞKE SİYASETE SİZLERLE BAŞLASAYDIM”
Gönlüm isterdi ki, kısa siyaset yolculuğum burada sizlerle sayın cumhurbaşkanımızın himayesinde başlasaydı keşke. Ancak aylardır fırsat bulduğum her platformda, milletvekili seçildiğim günden bu yana kamuoyu önünde açıkça belirttiğim için gönlüm ferah olarak söylüyorum, Kızılaelma ülküsünün Türkiye’nin küresel bir güç olarak kalmasının, devletimizin iç ve dış tehditleri ivedilikle bertaraf etmesinin şer odaklarının imhasının tek koşulu sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kuvayi Milliye ruhunun vücut bulmuş hali Cumhur İttifakı saflarında bir araya gelmektir. 
“DEVLETİMİZİN BEKASI ADINA YAPILMASI GEREKEN BUDUR”
Devletimizin bekası adına yapılması gereken budur. Bu düşüncelerim dolayısıyla çok da linçe uğradım, ama inandığım doğrudan bir karış dahi geri adım atmadım. Ve bugün de onurla, gururla sizlerleyim. Rabbime dua ederim çıktığım bu yolda benim mahcup etmesin. Milletimize ve çok sevdiğim Eskişehrime sizlerle birlikte güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Bütün samimiyetimle yaptığım konuşmama burada son veriyor, sayın cumhurbaşkanımıza ve siz kıymetli başkanlarıma saygılarımı arz ediyorum.”
BÖLGEDE YENİ BİR SIÇRAMAYA VESİLE OLSUN
Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şunları söyledi: “Bu katılım töreni partimiz için Türkiye demokrasisi için hayırlara vesile olur. İnşallah bundan sonraki süreçte de Eskişehir ile birlikte bölgede yeni bir sıçramanın yeni bir doğumun yeni bir gelişmenin olmasına da vesile olur.” MELTEM KARAKAŞ

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi