Eğitim Fakültesinde çocuk istismarını önleme konferansı Eğitim Fakültesinde çocuk istismarını önleme konferansı

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Baskı Sanatları Bölümü tarafından düzenlenen 'Şamandıralar, Sanatçı Kitapları ve Kâğıt Üzerine Çalışmalar' başlıklı sergi, GSF Sergi Salonu’nda açıldı.
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Baskı Sanatları Bölümü tarafından düzenlenen 'Şamandıralar, Sanatçı Kitapları ve Kâğıt Üzerine Çalışmalar' başlıklı sergi, GSF Sergi Salonu’nda açıldı. Sergiye, GSF Baskı Sanatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hayri Esmer, eserlerin sahibi Friedrich Timothy, öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım gösterdi.

“Oluşturucu ve özgün boyutları olan bir sergi”
Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Hayri Esmer, baskı sanatları bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaların önemine değinerek şunları aktardı: “Konuğumuz Friedrich Timothy’nin eserleriyle oluşturucu ve özgün boyutları olan bir sergiye ev sahipliği yaptık. Timothy’nin eserlerini sergilemesi ve workshop vermesinin öğrencilerimizin üzerinde önemli bir motivasyon oluşturacağını düşünüyoruz. Örneklerinin sergilendiği kaideler üzerinde birtakım malzemeler kullanarak sanatçı kitapları üzerinde çalışan bir sanatçının eserlerini fakültemizde sergilemiş olmaktan mutluyuz. Farklı çalışma tarzıyla başarılı çalışmalara imza atan sanatçımızı fakültemizde ağırlamaktan da ayrı mutluluk duyuyor, hem kendisine hem de tüm konuklarımıza hoş geldiniz diyorum.”

“Geleneksel yöntemle yapılmış baskılar”
Friedrich Timothy ise serginin içeriğine dair şunları söyledi: “Sergimiz, duvardaki çalışmalarda görüldüğü üzere, farklı serilerden sanatçı kitaplarının sayfalarını içeriyor. El yapımı olan kağıtlar, geleneksel yöntemlerle yapılmış bu baskılar çevresel sürdürülebilirliği amaçlıyor. Eserlerimin Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde sergilenmesi beni oldukça mutlu etti. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum.”
Sergi, 10 Kasım Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

AW071218_04

Kaynak: İhlas Haber Ajansı