Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, bayrama az bir zaman kala gram altın yatırımcısını uyardı. Memiş'in açıklamasına göre, gram altında tepki yükselişleri sürecek.

ALTINDA FED ETKİSİ

Memiş'e göre, ABD'de enflasyonun düşmesi beklentisi ve Fed'in faiz indirimine başlayacağı öngörüsü, altın fiyatlarında durgunluğa neden oldu. Eylül ayında Fed'in faiz indirimi yapması bekleniyor, ancak kesin bir sinyal henüz verilmedi

Gram Altın 16-2

DESTEKLERİ AÇIKLADI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın piyasasındaki hareketliliği değerlendirdi. İslam Memiş'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle: "Ons altın 2356 dolar seviyesinde. Bu hafta tepki yükselişleri göreceğiz emtia fiyatlarında 2370-2380 dolar seviyesine kadar bir toparlanma görülebilir. Ancak cılız bir yükseliş var. Çok iştahlı bir yükseliş yok. Dar bant aralığına sıkışmış olan bir ons altın var.

Gram Altın 18-2

ALTINDA BAYRAM HAZIRLIĞI

Altın piyasasındaki bayram havasını değerlendiren Memiş, "Gram altın 2437-2443 lira seviyesinde. Gram altın tarafındaki yatırımcılar ons altını takip etmeli. Ons altın nereye gram altın oraya.

2400 TL destek seviyesini bu hafta takip etmeye devam edeceğiz. Para piyasalarında bayram hazırlığı var."

ONS altın tarafında yine bu yıl tahmin ettiğim 2600 devamında 3000 dolar seviyesinin önünün açıldığı bir süreç bekliyorum. Gram altında da 2700 devamında 3000 seviyesi ile alakalı beklentilerim devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi