Genç Tecrübe: Anıl Uz

Anıl Uz kimdir? Eskişehir doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve üniversite öğrenimimi Eskişehir’de tamamladım. Erken yaşlarda ticaret hayatına atıldım. Birçok şehirde iş imkânımız olmasına rağmen Eskişehir’den ayrılmayı hiç düşünmedim....

10 Kasım 2020, 16:44
Genç Tecrübe: Anıl Uz

Anıl Uz kimdir?

Eskişehir doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve üniversite öğrenimimi Eskişehir’de tamamladım. Erken yaşlarda ticaret hayatına atıldım. Birçok şehirde iş imkânımız olmasına rağmen Eskişehir’den ayrılmayı hiç düşünmedim. Yaklaşık 8 yıldır medya ve organizasyon sektöründe çalışmalar yürütüyorum. Bir arada sürdürdüğümüz çeşitli iş kolları olsa da medya sektöründeki çalışmalarımız iş hayatımın büyük bir dilimini ve dönemini kapsıyor.

Şirketiniz hangi alanda faaliyet gösteriyor?

Firmaların ve kurumsal iletişim çalışmalarına ihtiyaç duyan bireylerin ticari ve sosyal hayatları boyunca yazılı ve görsel basında medya danışmanlıklarını ve organizasyon faaliyetlerini yürütüyoruz. Firmaların kurumsal kimliklerinin tasarımından sürdürülebilir reklam çalışmalarına, açılışlarından özel günlerdeki organizasyonlarına kadar pek çok ihtiyacına cevap veriyoruz. Bu ihtiyaçların yanı sıra müşterilerimizi inovasyona teşvik ederek yeni ihtiyaç alanları yaratıyoruz.

İş hayatınızdaki öykünüz nasıl ilerledi?

Medya sektörüyle tanışmam öğrencilik yıllarım itibariyle başladı. Sektörde nitelikli çalışmalara imza atabilmek için erken yaşta iş hayatına atılmak gerektiğini düşünüyordum. Öğrenim hayatım boyunca, gerek Eskişehir’de gerekse şehir dışında edindiğim tecrübeleri şehrimizin ihtiyaçları ve dönemin gereksinimleri doğrultusunda hayata geçirmek istedim. Fotoğraf çekerek ve organizasyon firmalarına partnerlik yaparak başladığım iş hayatım, az önce de bahsettiğim gibi firmaların tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilen bir iş halini aldı. Bugün gelinen noktada sadece ticari operasyonlar değil, kurum ve kuruluşların çalışmalarına kadar kişisel, kurumsal ve sosyal sayısız projede yer aldık. Yer almaya da devam ediyoruz.

Sivil toplumla ilişkiniz nasıl?

Ticaretle uğraşan insanların yaşadıkları şehre karşı sorumlulukları olduğunu düşünüyorum. Hele ki medya sektörü gibi göz önünde bir faaliyet alanınız varsa kendinizi ve firmanınızı doğru temsil etmeniz gerekiyor. Meslek odalarında, SİAD’larda ve siyasi platformlarda gerek üye olarak gerekse yönetici pozisyonunda inisiyatif almaya ve üzerime düşen görevleri yerine getirmeye gayret gösteriyorum. İşime verdiğim önem kadar şehrime de önem veriyorum.

Kişisel ya da kurumsal hedefiniz nedir?

Çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen, sektörü ve Eskişehir’i en önde temsil eden bir medya kuruluşu… Bu misyonu büyük ölçüde yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Ancak, öğrenmenin, kişisel ve kurumsal gelişimin bir sınırı yoktur. Biz de şehrin dinamik yapısı içerisinde bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Müşteri memnuniyeti en temel ilkemiz. Ve bu istikrarı sürdürdüğümüz sürece başarılı işlere imza atmaya devam edeceğimizi düşünüyorum. Her ne kadar büyük ideallerimiz olsa da, referanslarımızı en doğru şekilde temsil etmek ve yapacaklarımızdan ziyade yaptıklarımızı konuşmak bana daha doğru geliyor.

Yorumlar (0)
22°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@