TFF 2'nci Lig mücadelesinde Bursaspor'un Amedspor'u 2-1 mağlup ettiği maçta çıkan olaylar Türkiye'nin gündemine oturdu. Tribünde yaşananlara dair yeni görüntüler ortaya çıkarken, bir Bursaspor taraftarının stata sapan soktuğu ortaya çıktı.

Sapanla sahaya yabancı madde attı

Karşılaşma öncesinde başlayan olayların sahanın içine taştığı mücadelede, Bursaspor tribünleri sahaya yabancı madde yağdırdı. sosyal medyada paylaşılan bir videoda Bursaspor taraftarının sahaya sapanla yabancı madde attığı görüldü.

7 kişi gözaltına alındı

Bursa Valiliği, Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçı sonrası 7 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Bursa Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde: “05.03.2023 tarihinde saat 14:00'de ilimizde oynanan TFF 2. Lig Bursaspor-Amedspor maçı ile ilgili olarak; İlimizde icra edilen tüm sportif faaliyetlerde alınacak tedbirler etkinliğin yoğunluğu ve izleyici kapasitesi ile orantılı olarak müsabaka öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde planlanmakta ve uygulanmaktadır. Bugünkü maçta yaşanan olaylarla ilgili olarak; sorumlu kamu görevlisi (3) güvenlik yöneticisi görevden uzaklaştırılmış ve haklarında soruşturma başlatılmıştır. Pankart açma olayına karışan ilgililer hakkında teşhis, tespit ve yakalama çalışması ile maç sonunda soyunma odasında gerçekleşen darp olayına ilişkin ise sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde adli işlem başlatılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar (7) kişi gözaltında alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”