TOKİ Eskişehir'de bu fiyata ev satmaya başlıyor! Aylık 4.687 liraya ev sahibi olmanın detayları TOKİ Eskişehir'de bu fiyata ev satmaya başlıyor! Aylık 4.687 liraya ev sahibi olmanın detayları

UI GreenMetric, üniversitelerin sürdürülebilirlik performansının yıllık uluslararası sıralamasıdır. Üniversitelere, üniversitenin ekolojik ayak izini azaltma ve sürdürülebilirlik eğitim ve araştırmalarına yönelik çabalarını yansıtan bir puan veriliyor.
Ortam ve Altyapı, Enerji ve İklim Değişikliği, Atık, Su, Toplu Taşıma, Eğitim ve Araştırma gibi başlıklarda puanlama yapılıyor.
ESOGÜ’de 2018-2022 arasında Rektörlük yapan Prof. Dr. Kemal Şenocak, üniversiteyi listeye dahil edebilmek için ciddi mesai harcadı. Kemal Hoca’nın çabaları sonuç verdi ve ESOGÜ 2021 ve 2022’de dünya sıralamasına girdi.
ESOGÜ ‘En Sürdürülebilir Üniversiteler’ listesine 2021 yılında 784’ncü sıradan listeye girdi. 2022’de verileri girilmeyen ESOGÜ 100 sıra birden gerileyerek 882’nci sırada yer aldı. 2023 yılında ise sıralamadan tamamen çıkarıldı.
YÖK Üyesi olan Prof. Dr. Kemal Şenocak’tan görevi devralan Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak'ın UI GreenMetric konusunda ne yapacağı merak ediliyor. ESOGÜ’yü dünya sıralamasında önce gerileten ardından listeye bile dahil olamamasına neden olanlar kimler?

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi