Eskişehir'de akılalmaz görüntü! Tehlikeli yolculuk kamerada Eskişehir'de akılalmaz görüntü! Tehlikeli yolculuk kamerada

Hazırlanan rapor, firmaların Teknik Genel Müdür İsmail Kurt ve Kalite Güvence Müdürü Melike Kale’ye ESO Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Öztürk ile Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Birimi temsilcileri tarafından ESO Hizmet Binasında teslim edildi.
Ayak izlerini belirledik
Belge tesliminde konuşan ESO Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Öztürk, “Odamız, Dünya ve ülkemiz sanayi üretiminde kurallarını kökten değiştirecek yeni döneme bölgemiz sanayisini hazırlama gayretiyle önemli hizmetler veriyor. Karbon ayak izi hesaplamaları sürecinde, firmalarımızın tüm faaliyetleri ve operasyonları doğrudan ve dolaylı sera gazı emisyonlarını belirlemek için uluslararası kabul görmüş yöntemler ve hesaplama araçları kullanılmıştır. Detaylı bir envanter oluşturularak, enerji tüketimi, ulaşım faaliyetleri, atık yönetimi ve diğer önemli operasyonel etkileri titizlikle değerlendirilmiştir. Bu çerçevede, şirketlerimizin toplam karbon ayak izi belirlenmiş, kendilerine sunulmuştur.” dedi.

"Hedeflerimize ulaşmak için önemli"

Kurumsal Karbon Ayak İzi Raporu ve Teşekkür Belgesi’ni teslim alan Teknik Genel Müdür İsmail Kurt ise yaptığı değerlendirmede, ESO Sürdürülebilir Yeşil Sanayi Birimine teşekkürlerini ederek, “Değerlendirme raporumuzda sunulan verilerin yanı sıra, çevresel performansımızı iyileştirmek için önerilen stratejiler ve potansiyel karbon azaltma önlemleri de detaylı bir şekilde bize sunulan raporda ele alınmış. Bu stratejiler, şirketimizin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma yolunda önemli olacağını düşünüyor ve önceliklendirmelerimizi buna göre yapmaya çalışacağız. ESO Sürdürülebilir Sanayi Biriminin ilgileri için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Kaynak: Bülten