Eskişehirli Milli Sporcu Yağmur Tuna, Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından başlatılan “Yarıda Kalmasın 2023 Afetzede Burs Fonu” kampanyasına katılarak 100.000 TL’yi aşan bağış topladı. Tuna’nın topladığı bağışlar ile 10 depremzede öğrenciye burs imkânı sağlanmış oldu.

6 yaşından beri kayak sporu ile ilgilenen ve Alp Disiplini Kayak branşında Milli Sporcu olan 17 yaşındaki lise öğrencisi Yağmur Tuna, ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Tuna, 17 yaş ve üzeri sporcuların katıldığı seçmelerde ilk üçe girerek Alp Disiplini Kayak FIS Milli Takımı bünyesinde 29 Mart tarihinde Bulgaristan Bansko’da başlayacak yarışlarda ülkemizi temsil edecek. Tuna, bu yarışlara gitmeden önce TEV tarafından başlatılan afetzede burs fonuna dahil oldu. 2 gün gibi kısa bir sürede 100.000 TL’yi aşan bağış toplayan başarılı sporcu, ayrıca yarış sezonu içindeki Türkiye Şampiyonasından aldığı harcırahını da bu kampanyaya destek olmak için bağışladı.

“Ülkem Ve Afetzede Kardeşlerim İçin Yarışacağım.”

Milli Sporcu Yağmur Tuna, dahil olduğu kampanyanın kendisi için öneminden söz ederek şunları söyledi: “29 Mart tarihinde başlayacak yarışlarda Ay Yıldızlı forma ile ülkemizi temsil etmekten gurur duyacağım. Bu gururu yaşarken benim için çok değerli olan bu sürecin, afetzede kardeşlerim için de bir faydaya dönüşmesi en büyük dileğimdi. Bu noktada Türk Eğitim Vakfı tarafından afetzede kardeşlerimizin umutlarına, eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmeleri için oluşturulan burs fonu kampanyasına dahil oldum. Bulgaristan’daki yarışlarda umut olması adına tüm gücümle, ülkem ve afetzede kardeşlerim için yarışacağım.”

Milli Sporcu Yağmur Tuna’nın öncülüğünde toplanan bağışın tamamı, depremde eğitimine ara vermek durumunda olan öğrencilerin eğitimleri için kullanılacak.