Tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve dinamik yaşam tarzıyla ziyaretçilerini büyüleyen bir şehir olan Eskişehir'e gelen ziyaretçilerin mutlaka uğraması gereken, fotoğraf karelerinizi güzelleştirecek yerleri sizler için derledik.

ESKİŞEHİR ZİYARETİNİZİ GÜZELLEŞTİRECEK YERLER

Porsuk Çayı

Şehrin merkezinden geçen bu nehirde tekne turları yapabilir ve Eskişehir'in kalabalığına, çevrede yer alan parklarına, yeşilliklerine, sosyal hayatına tanık olabilirsiniz. Aynı zamanda çayın huzurlu sularında şehri keşfetmek isteyenler için eşsiz bir deneyim sunmaktadır. 

Sazova Parkı 

Sazova Parkı, Eskişehir'in en büyük ve en gözde parklarından biridir. Sazova Parkı Japon Bahçesi, Gül Bahçesi, Sevgi Adası gibi alanlar, çeşitli bitki türleri ve özel peyzaj düzenlemeleriyle dikkat çekerken, içerisinde bulunan parklarla, heykellerle çocuklara doyasıya eğlenme fırsatı sunmaktadır. Yıl boyunca çeşitli kültürel etkinliklere ve festivallere ev sahipliği yapan Sazova Parkı güzellikleriyle ziyaretçilerin hafızalarına kazınmaktadır. 

Odunpazarı Modern Müzesi (OMM)

Odunpazarı Modern Müze (OMM), Eskişehir'in kültürel ve sanatsal hayatına önemli katkılar sağlayan modern sanat müzesidir. Şehrin merkezine oldukça yakın olan müze, zengin bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar. Müzede Türk ve uluslararası modern sanatçıların eserleri, çeşitli medya ve tekniklerle üretilmiş eserler, heykeller, resimler ve enstalasyonlar bulunur. Sürekli ve geçici sergi alanları, sanatın farklı yönlerini keşfetme imkanı sunar.

Kentpark 

Kent Park, Eskişehir'in merkezine yakın konumda bulunan büyük bir rekreasyon ve dinlenme alanıdır. Şehrin doğal güzelliklerini ve sosyal yaşamını bir araya getiren bu park, ziyaretçilere geniş yeşil alanlar, yürüyüş ve koşu yolları, spor alanları ve göletler sunar. İçerisinde bulundurduğu yapay plajda, denizi olmayan Eskişehir'in yaz aylarında uğrak noktası haline gelmektedir. 

Balmumu Müzesi 

Eskişehir'de bulunan Bal Mumu Heykel Müzesi, Türkiye'nin ilk ve tek bal mumu heykel müzesidir. Müze, yerli ve yabancı birçok ünlü kişiliğin bal mumu heykellerini sergiler. Müze koleksiyonunda sanat, spor, siyaset, müzik gibi farklı alanlardan tanınmış kişilerin yanı sıra tarihi ve mitolojik figürlerin bal mumu heykelleri bulunmaktadır. Heykellerin gerçekle ayırt edilemiyor olması en önemli özelliğidir. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi