B sınıfı ehliyeti olana iyi haber: Artık bu tür araçları da kullanacaklar B sınıfı ehliyeti olana iyi haber: Artık bu tür araçları da kullanacaklar

Tramvay yollarının, özellikle yoğun saatlerde trafiğin rahatlaması ve toplu taşıma araçlarının düzenli bir şekilde ilerlemesi amacıyla ayrılmış olduğu bilinirken, bazı sürücüler tarafından bu kural ihlal ediliyor. Tramvay yolu üzerinde seyreden araçlar, sadece kendilerini değil, aynı zamanda yayaları, tramvayları ve tramvay yolundaki ulaşımı kullanacak olanları da tehlikeye atıyor.

Kural ihlalinin bir an önce önüne geçilmeli

Eskişehir'de, resmi olarak yasak olan tramvay yolunu kullanma eğilimi gösteren araçlar, şehirde hem vatandaşları hem de tramvayları tehlikeye atıyor. Bu durum, trafik kurallarına uymayan sürücülerin yol açtığı ciddi güvenlik sorunlarına neden oluyor. Çeşitli zamanlarda araçların tramvay yolunu kullanması ise vatandaşın tepkisine yol açıyor. 

Eczacılık tramvay durağının olduğu tramvay yolundan giden bu araç vatandaşın dikkatinden kaçmadı. Durumdan şikayetçi olduklarını bildiren vatandaşlar bu kural ihlalinin bir an önce önüne geçilmesini talep ediyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi