Eskişehir'de yabancı uyruklu şahıslar 1 genci bıçakladı Eskişehir'de yabancı uyruklu şahıslar 1 genci bıçakladı

Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Teknofest ve Deneyap takımlarına katılacak öğrencilerin, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Dr. Enes Efendioğlu ile önemli bir buluşmaya imza attığını duyurdu. Genel Müdür Efendioğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen bu toplantı, teknoloji ve yenilikçilik alanında geleceğin liderlerini bir araya getirdi.

Toplantıda, Eskişehir'den Teknofest ve Deneyap programlarına katılacak öğrencilerin proje çalışmaları ve hedefleri üzerine detaylı değerlendirmeler yapıldı. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Enes Efendioğlu, öğrencilere gelecekleri için önemli fırsatlar sunan bu tür yarışma ve programların gençlerin yeteneklerini geliştirmesine büyük katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, teknoloji ve inovasyonun gençler aracılığıyla ülke ekonomisine ve sosyal yaşama nasıl katkı sağlayabileceği üzerine fikir alışverişinde bulundu.

TEKNOFEST NE ZAMAN?

TEKNOFEST 2024’e adım adım yaklaşırken, Milli Teknoloji Hamlesi meşalesini Türkiye’nin her noktasına ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Merakla beklenen o an geldi çattı. TEKNOFEST 2024, 2- 6 Ekim tarihlerinde Adana’da Şakirpaşa Havalimanında gerçekleşecek.
TEKNOFEST’te hava gösterileri, bilim şovları, TEKNOFEST keşif oyunu, simülasyon deneyim alanları, eğitici atölyeler, paydaş ve sponsor markalara ait etkinlik stantları, sergiler, gösteriler, konserler gibi birbirinden farklı etkinlikler olacak.Teknolojinin gelişimine paralel olarak her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve “Teknoloji Geliştiren ve Üreten Bir Türkiye” hedefiyle Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının düzenlendiği TEKNOFEST’te yarışmacılara 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak. TEKNOFEST 2024 kapsamında 46 ana kategori, 117 alt kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına bu yıl başvuruda bulunan 788 bin 161 takım ve 1 milyon 600 binden fazla yarışmacı en iyisi olmak için mücadele edecek.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi