Eskişehir'de bu hafta 5 yeni film vizyona girdi. 31 Mayıs Cuma gününden itibaren Eskişehir'de vizyona giren filmler şöyle...

Garfield

Dünyaca ünlü, pazartesilerden nefret eden ve lazanyayı seven ev kedisi Garfield (Chris Pratt), sıradan günlerinden birinde hayatının en beklenmedik macerasına atılır!

Garfield, uzun süredir kayıp olan babası sokak kedisi Vic (Samuel L. Jackson) ile beklenmedik bir karşılaşma yaşar. Bu karşılaşma sonucu Garfield ve sadık köpek arkadaşı Odie, kusursuz ve şımartılmış hayatlarından uzaklaşır. Garfield ve Odie, alıştıkları konfor alanından çıkıp Vic'in renkli ve tehlikeli dünyasına adım atmak zorundadırlar.

Ekran Resmi 2024 05 31 10.16.46

Karanlıktan Kaçış

Anıl, başarılı bir gazetecidir. Büyük ihanet yaşadıktan sonra derin bir bunalıma sürüklenir ve şehrin karmaşasından uzaklaşmak için sakin bir orman evinde yaşamaya başlar. Beklenmedik bir kaza sonucu Esin ile tanışması, Anıl'ın planlarını alt üst eder. Unutkanlık hastası olan Esin, peşindeki tehlikelerden kaçarken Anıl'ın da hayatını tepetaklak eder. Anıl, Esin'i saklamaya mecbur kalır ve bu kaçış onları beklenmedik bir yolculuğa sürükler.

Ekran Resmi 2024 05 31 10.18.39

Exhuma

Film, etrafları doğaüstü olaylarla sarılmış olan varlıklı bir ailenin çocuklarını kurtarmak için yükselen genç şaman ikilisi Hwa Rim ve Bong Gil'den yardım almasını ve bunun sonucunda gelişen olayları anlatmakta.

Ekran Resmi 2024 05 31 10.19.56

Şeytanla Bir Gece

1977 yılında geçen film, Cadılar Bayramı’nda yapılan 'Gece Baykuşları' isimli talk show'da yaşananları konu alıyor. 

Johnny Carson'ın rakibi Jack Delroy (David Dastmalchian), bütün ülkede uykusuzluk yaşayanların başvurduğu 'Gece Baykuşları' talk show'unun sunucusudur. Dizinin reytingleri Jack'in karının trajik ölümüyle düşüşe gecer. Talihini geri kazanmak için çaresiz kalan Jack, 31 Ekim 1977'de eşi benzeri olmayan bir Cadılar Bayramı etkinliği planlar. Fakat kötülüğü Amerika'nın oturma odalarına salmak üzere olduğunun farkında değildir.

Ekran Resmi 2024 05 31 10.23.48

Geçiş

Levan Akın’ın “dayanışmaya övgüm ve İstanbul’a aşk mektubum” olarak tanımladığı "Geçiş"te, uzun süredir kayıp olan yeğeni Tekla’yı bulmak için kendine bir söz veren emekli öğretmen Lia’nın (Mzia Arabuli) hikayesi anlatılıyor. Birbirlerinden bir hayli farklı olsalar da genç komşusuyla (Lucas Kankava) güçlerini birleştirip harekete geçen Lia’nın yolu sonsuz bağlantılar ve olasılıklarla dolu görünen güzel ve devasa İstanbul’a çıkıyor. Lia, İstanbul’da trans hakları için mücadele eden avukat Evrim’le (Deniz Dumanlı) tanışıyor ve hiç alışık olmadığı bağlar ve topluluklar arasında kendini Tekla’ya olabildiğince yakın hissetmeye başlıyor.

Ekran Resmi 2024 05 31 10.23.54

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi