Spor yapan nesil ile sağlıklı gelecek!

Tepebaşı Belediyesi Bahar Kursları kapanış töreni, Yunus Emre Spor Tesisleri’nde gerçekleşti.

Eskişehir 05.06.2018, 13:11
Spor yapan nesil ile sağlıklı gelecek!
banner11

Futbol, basketbol, jimnastik, voleybol, masa tenisi, tekvando, bale ve halk dansları olmak üzere 8 branşta eğitimlere katılan 4-16 yaş arası 650 öğrenci, eğitimleri başarı ile tamamlayarak katılım belgesi ve madalya almaya hak kazandı. Tepebaşı Belediyesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde düzenlenen kapanış törenine Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra öğrenciler, veliler ve eğitmenler katıldı.

Yoğun katılım ile gerçekleştirilen programda jimnastik ve tekvando eğitimlerine katılan öğrenciler gösteriler sundu. Katılımcılardan alkış alan gösterilerin ardından Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç bir konuşma yaparak, “Ben son derece mutluyum;  sizleri görmekten, çocuklarımızı, gençlerimizi görmekten çok mutluyum. Şimdi seyrettiğimiz çocuklarımızın ne kadar yetenekli olduklarını gördüm. İçimden dedim ki; iyi ki açmışız burayı, iyi ki hazırlayıp çocuklarımızın hizmetine sunmuşuz. O kadar memnun oldum ki bunu tarif edemem. Çocuklarımızı muhakkak bir takım suçlardan korumamız lazım. Eğer onlara boş vakitlerinde yani okullarının dışında boş vakitlerini iyi değerlendirecekleri şeyi hazırlarsak çocuklarımızın geleceği gerçekten çok iyi noktaya gelir. Çünkü onlar yarın bizlerin yerini alacaklar, belediye başkanı olacaklar, milletvekili olacaklar, doktor olacaklar, öğretmen olacaklar, subay olacaklar ve asıl Türkiye’yi bu çocuklarımız yönetecek. Onlarla iftihar edeceğiz. Sevgili veliler, burası bildiğiniz gibi 25 Kasım 2017’de açıldı. Bu zaman zarfında yetişkinlerde 18-65 yaş aralığında, Mayıs ayı sonu itibariyle 600 kişi hizmet almış, özellikle aerobik, pilates, zumba kurslarında… 4 ve 16 yaş arası çocuklar ise yaklaşık 1.300 çocuğumuz hizmet almış. Onlar da jimnastik, bale, tekvando, basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi gibi eğitimlere katılmış.  Biraz önce izlediğimiz tekvandoya ne kadar çok talip olduğunu gördüm. Gerçekten çok memnun oldum sevgili veliler. Ayrıca burayı dışardan gelen kulüplere de açıyoruz, onlara da hizmet veriyoruz. Yaklaşık 1.500 kişi de öyle hizmet almış. Yani toplamda baktığımızda açıldığından beri 4.000 kişiye yakın vatandaşımız bu tesisi kullanmış” diye konuştu.

DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Başkan Ataç ayrıca göreve geldiğinde Tepebaşı’nda bulunan spor alanlarının yetersizliğine de dikkat çekerek, “1999’da göreve geldiğimde Tepebaşı bölgesinde karakolun karşısında 1 tane spor sahası vardı. Sonrasında ise yaklaşık 15 halı saha, yürüyüş yolları, spor merkezleri olmak üzere hizmete açıldı. Birçok noktada siz Tepebaşı halkına spor yapma olanakları yaratıldı. Bugün Belde Evleri’nde yaklaşık 1.000 kadınımız her gün spor yapıyor. Bakın, Türkiye’de hiçbir yerde yoktur, 1.000 kadın spor yapıyor. Burada ki arkadaşlarımızın hedefleri var. Diyorlar ki, her aileden 1 kişi spor yapsın. Yani ailelerimizde spor yapmayan kalmasın. Tabi ki siz 2 kişi de gelebilirsiniz, 3 kişi de gelebilirsiniz. Bu salon hepinize açık ve burada çok ciddi hizmetler alabilirsiniz. Spor o kadar önemli ki eğer sağlığımızı koruyacaksak yeme, içmemize dikkat edip aynı zamanda spor yapmamız lazım. Özellikle yetişkinlere şiddetle yürüyüşü tavsiye ediyorum. Spor ile çocuklarımız, gençlerimiz geleceğe sağlıkla bakacak. Bizler de onlara destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Ataç, konuşmasının ardından kursları tamamlayan miniklere madalya ve katılım belgelerini takdim etti. Tören, çektirilen toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@