Şoförün ‘dikkati’ ESOGÜ’deki yolsuzluğu ortaya çıkardı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ndeki haksız kazanç düzeneği TIR şoförünün şüphelenmesiyle ortaya çıktı.

ESKİŞEHİR 16.07.2022, 17:27 18.07.2022, 10:22
Şoförün ‘dikkati’ ESOGÜ’deki yolsuzluğu ortaya çıkardı
banner11

Alınan bilgiye göre, TIR şoförü ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi için mal getirdi. Hastanede bu işlere bakan yetkili ‘’Malların bir kısmı başka yerdeki depomuza inecek’’ dedi. Hastane görevlisi söz konusu malların bir bölümünü ESOGÜ karşısında tuttukları depoya indirmesini söyledi.

SUÇÜSTÜ YAPILDI
Durumdan şüphelenen şoför, olayı polise ihbar etti. Harekete geçen emniyet, suçüstü yaparak zanlıyı gözaltına aldı. Yine işbirliği içinde olduğu iddia edilen bir kişi daha gözaltına alındı.

HASTANEYE AİT MALLAR ELE GEÇİRİLDİ
Polis, söz konusu ‘depoda’ hastaneye ait pek çok kalem mal ele geçirdi. Adliyeye sevk edilen iki zanlı tutuklandı. Bu arada polis ve savcılık soruşturmayı derinleştirdi. Hastane mallarını bu yolla çalanların iki kişi ile sınırlı olmadığı öne sürülüyor.

Öte yandan bir diğer iddia ise şahısların çaldıkları malları bir mahallede açtıkları toptancı market görünümü adı altında sattıkları… Polis, bu iddiayı araştırıyor. İki kişinin yaklaşık iki yıldır bu yöntemle mal çaldıkları iddia ediliyor.

Yorumlar (2)
Ahmet Hamza 5 ay önce
yozlaşmış ülkemizin tepeden tırnağa , en alt kademeden profesörüne kadar herkesin elinden bir şeyler geçiyor, eskiden bıçak parası vardı, şimdi ameliyat malzeme parasını açıktan istiyorlar ve ne bir belge ne bir fatura, üstelik doktorla paylaşılıyor bu ücret.
Selo 5 ay önce
Paranız yoksa bakmıyorlar ve bi şekilde kibarca yolluyorlar.Randevu yok ve hocalara yönlendiriyorlar.Uzun süreli randevu veriyorlar, tabiiki istemiyorsanız doçent yada profesörlere gitmeniz isteniyor.Tıp fakültesinde her şey paraya bağlanmış.Çok yazık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@