Esnafa maske dağıtıldı

Eskişehir Ticaret Odası, üyelerinin sağlığını korumalarına yardımcı olmak amacıyla ücretsiz olarak 50 bin adet maske dağıttı.

Eskişehir 10.04.2020, 12:10
Esnafa maske dağıtıldı

Eskişehir Ticaret Odası Koronavirüs salgınından korunmaya destek olmak amacıyla üyelerine maske gönderdi. Oda tarafından üyelerin ve çalışanlarının sağlığını korumak amacıyla ilk etapta 50 bin maske dağıtıldı. Maske gönderimi hakkında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, üyelerin maskeye erişimde zorluk yaşadıklarına dair şikayetleri olduğunu belirterek, bu talep doğrultusunda ilk etapta 50 bin adet maske dağıtımını ücretsiz olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Güler, koronavirüs salgınının başından itibaren üyelerinin yanında olduklarını belirterek, üyelerin taleplerini ilgili kurumlara iletmeye, tüccar ve sanayiciye destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

“Tedbirlerin amacı kolay temin”

Başkan Güler, maske dağıtımının amacının ETO üyelerinin maskeye ulaşımını kolaylaştırmak ve karaborsanın önüne geçmek olduğunu belirterek “Valiliğimizle yürüttüğümüz çalışmalara ek olarak karaborsanın önüne geçebilmek için, özellikle insan trafiğimin yoğun olduğu bölgelerde maske dağıtımına başladık. Acil ihtiyacı giderene kadar maske dağıtımını sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
14°
sisli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@