Eğitim sistemimiz eşitsizlikler üzerine kurulu

Eskişehir Eğitim-Sen Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı uzaktan eğitim modelinde özel eğitim hizmetlerinin yetersiz kaldığını söyledi.

Eskişehir 06.04.2020, 09:46
Eğitim sistemimiz eşitsizlikler üzerine kurulu

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Eskişehir Eğitim-Sen Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı uzaktan eğitim modelinde özel eğitim hizmetlerinin yetersiz kaldığını söyledi. Sarı, açıklamasında özel eğitim alan öğrenciler fark edilmemiştir diyerek şunlara değindi:

Korona günleri ülke eğitim sistemimizin ne kadar eşitsizlikler üzerine  kurulduğunu bir kez daha ortaya koydu. EBA ve TV üzerinden yapılan içerik ve kapsayacılıktan uzak modelin özel eğitim alan öğrenciler ve velileri üzerinde yarattığı etki büyük olmuştur. 
Özel eğitim hizmetlerinden yararlanan yüzbinlerce öğrenci hiçbir şekilde uzaktan eğitim ve/veya MEB tarafından sağlanan eğitim hizmetlerine erişememektedir. Öncelikle özel eğitimde asıl olan iyi yapılandırılmış eğitim ortamı, içeriği ve bireysel eğitimdir. Uzaktan eğitim bu eksiği kapatmaktan uzaktır. Görme engelli, işitme engelli, zihin engelli, otizmli veya çoklu engel gruplarındaki öğrencilerin kullanımına uygun içerikler oluşturulmamıştır.
Kaynaştırma faaliyetlerine katılan öğrenciler genel eğitim sınıfına yönelik ders içerikleri arasında görmezden gelinmiştir.
 

Yorumlar (0)
21°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@