İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, Eskişehir Tren Garı’nın yanında bulunan ambar binaları ile ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Ambar binalarının önünde basın açıklaması yapan Yer, söz konusu binaların bir vakfa verileceğine dair duyum aldıklarını ifade etti. 

“VAKIF BİR İŞLETMECİYE VERECEK”

Gürol Yer açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Tarafımıza iletilen ve pek çok ortamda dillendirilen iddialara göre; hızlı tren otoparkını Ankara Demirspor Kulübüne veren TCDD Taşımacılık Müdürlüğü yine bir peşkeş hazırlığı içinde olup bahsettiğimiz ve boş bırakılıp yıpratılan, bakımsızlaşan ve sorumsuz insanların tacizine mağdur olan ambar binalarını bir vakfa devredecek. Sonrasında o vakıf da buraları istediği bir işletmeciye vererek amacı dışı ya da ranta çevrilmiş kamu malı durumuna getirecektir. 

“ESKİŞEHİR’İN MALI PARSEL PARSEL PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”

Son süreçlerde sıklıkla gündeme gelen ve bizim de dile getirdiğimiz Eskişehir’in bir anlamda parsel parsel peşkeş çekilmesi durumunun bir örneğiyle de karşılaşacak olan durum yüklenmektedir. Biz İYİ Parti Odunpazarı Teşkilatı olarak beytül mal olan bu tarihi emanetlerin Eskişehirlilerin ortak kullanım ile hizmetinde olmasından yanayız.

“TÜM ESKİŞEHİR HALKINI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Bölgenin rantının yüksekliğinden dolayı birilerinin ağzının suyunun aktığı anlaşılıyor. Bu noktada muhatap sorumlu kamu kurumundan söylentilerle ilgili açıklama beklediğimizi buradan söylüyoruz. Devamında bir oldubitti ya da ben yaptım oldu durumuna karşı. Buralara çökme ve bunu yaparken vakıf yolu kullanma niyetinde olan art niyetlilere dur demek istiyor ve sizlerin vasıtasıyla Eskişehir’de konuya ilgili tüm kurumları, hassasiyet sahibi hemşerilerimizi bu yapılmak istenen peşkeşe duyarlı olmaya, tepki vermeye davet ediyoruz.”

Kaynak: Hakan Türktan